Ja cilat janë aplikacionet më të mira për Android dhe iOS - Business Magazine Albania

Ja cilat janë aplikacionet më të mira për Android dhe iOS


Aplikacionet janë bërë pjesë e pandashme e jetës sonë. Duket sikur na duhet nga një aplikacion për çdo aktivitet tonin të përditshëm.

Më poshtë janë renditur 100 aplikacionet më të mira të 2017 për iOS dhe Android të ndara në 19 kategori.

1. Aplikacionet esenciale

 • Google
 • Google Chrome
 • Facebook
 • Youtube
 • Wikipedia Mobile
 • Instagram

2. Komunikim dhe Mesazhe

 • Messenger
 • Skype
 • Hangouts
 • WhatsApp
 • Slack
 • Wickr Me

3. Aplikacione për të gjetur dashurinë

 • Tinder
 • Bumble
 • Hinge
 • OKCupid
 • eHarmony

4. Aplikacione për gatimin dhe ushqimin

 • Big Oven
 • Food Network in the Kitchen
 • GrubHub
 • Calorie & Diet Tracker

5. Video Game

 • Xbox
 • The playStacion app
 • Steam Mobile
 • Twitch
 • Instant eSports

6. Aplikacione për të argëtuar jashtë

 • Yelp
 • AroundMe
 • Fandango
 • StubHub
 • Open Table

7. Shëndet dhe Fitnes

 • Zombie, Run!
 • FitNet
 • Full Fitness
 • Nike+Training Club
 • Yonder-Outdoor Adventures
 • Daily Yoga

8. Muzikë

 • Spotify
 • Pandora
 • Soundcloud
 • Tidal
 • Amazon Music
 • Tabs & Chords

9. Lajme

 • NYTimes
 • Auzaeera English
 • BBC News
 • Reddit: The official App
 • NPR News
 1. Pagesat online
 • Paypal
 • Venmo
 • Mint
 • Spendbook
 • Splitwise

11. Fotografi dhe Photo Edit

 • Camera
 • Pro HDR X
 • VSCO
 • Adobe Photoshop Express
 • Facetune

12. Lexim

 • IBooks
 • Kindle
 • Nook
 • Goodreads
 • Audible

13. Blerje Online

 • Amazon
 • eBAY
 • Etsy
 • Groupon
 • ScanLife

14. Media Sociale

 • Twitter
 • Pinterest
 • Periscope
 • Snapchat
 • Vine

15. Sporte

 • ESPN
 • Team Stream
 • Yahoo Fantasy Sports
 • Coachs Eye
 • Twenty Four

16. Streaming Video

 • Netflix
 • Hulu
 • HBO Go
 • CrunchyRoll

17. Udhëtim dhe transport

 • Uber
 • Lyft
 • Uphail
 • Viator Tours
 • Waze
 • CityMaps2Go
 • Expedia

18. Shërbime të ndryshme

 • Dropbox
 • Wolfram Alpha
 • Google Drive
 • AdBlock
 • Google Translate

19. Blogimi

 • Tumbir
 • WordPress
 • Squarespace
 • Pages
 • Documents to Go

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0