Ja cilat janë aplikacionet më të mira për Android dhe iOS


Aplikacionet janë bërë pjesë e pandashme e jetës sonë. Duket sikur na duhet nga një aplikacion për çdo aktivitet tonin të përditshëm.

Më poshtë janë renditur 100 aplikacionet më të mira të 2017 për iOS dhe Android të ndara në 19 kategori.

1. Aplikacionet esenciale

 • Google
 • Google Chrome
 • Facebook
 • Youtube
 • Wikipedia Mobile
 • Instagram

2. Komunikim dhe Mesazhe

 • Messenger
 • Skype
 • Hangouts
 • WhatsApp
 • Slack
 • Wickr Me

3. Aplikacione për të gjetur dashurinë

 • Tinder
 • Bumble
 • Hinge
 • OKCupid
 • eHarmony

4. Aplikacione për gatimin dhe ushqimin

 • Big Oven
 • Food Network in the Kitchen
 • GrubHub
 • Calorie & Diet Tracker

5. Video Game

 • Xbox
 • The playStacion app
 • Steam Mobile
 • Twitch
 • Instant eSports

6. Aplikacione për të argëtuar jashtë

 • Yelp
 • AroundMe
 • Fandango
 • StubHub
 • Open Table

7. Shëndet dhe Fitnes

 • Zombie, Run!
 • FitNet
 • Full Fitness
 • Nike+Training Club
 • Yonder-Outdoor Adventures
 • Daily Yoga

8. Muzikë

 • Spotify
 • Pandora
 • Soundcloud
 • Tidal
 • Amazon Music
 • Tabs & Chords

9. Lajme

 • NYTimes
 • Auzaeera English
 • BBC News
 • Reddit: The official App
 • NPR News
 1. Pagesat online
 • Paypal
 • Venmo
 • Mint
 • Spendbook
 • Splitwise

11. Fotografi dhe Photo Edit

 • Camera
 • Pro HDR X
 • VSCO
 • Adobe Photoshop Express
 • Facetune

12. Lexim

 • IBooks
 • Kindle
 • Nook
 • Goodreads
 • Audible

13. Blerje Online

 • Amazon
 • eBAY
 • Etsy
 • Groupon
 • ScanLife

14. Media Sociale

 • Twitter
 • Pinterest
 • Periscope
 • Snapchat
 • Vine

15. Sporte

 • ESPN
 • Team Stream
 • Yahoo Fantasy Sports
 • Coachs Eye
 • Twenty Four

16. Streaming Video

 • Netflix
 • Hulu
 • HBO Go
 • CrunchyRoll

17. Udhëtim dhe transport

 • Uber
 • Lyft
 • Uphail
 • Viator Tours
 • Waze
 • CityMaps2Go
 • Expedia

18. Shërbime të ndryshme

 • Dropbox
 • Wolfram Alpha
 • Google Drive
 • AdBlock
 • Google Translate

19. Blogimi

 • Tumbir
 • WordPress
 • Squarespace
 • Pages
 • Documents to Go

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale