Personazhe

Elsa Gega, katalizatori i studentëve dhe turizmit të Elbasanit

Sipërmarrës të suksesshëm

Sipërmarrësja shqiptare që po hap rrugën për të ardhmen e teknologjisë

Sipërmarrës të suksesshëm

Louboutin, historia e shollës së kuqe

Shqiptarë Sipërmarrës në botë

Kuzhinierët e shtëpisë, kryefjala e aplikacionit LaPiat

Personazhe

Braktis shkollën, themelon PokerStars dhe e shet 4.9 mld usd

Sipërmarrje

Si një 17 vjeçar themeloi Subway me $1000 dhe u bë i pasur

Personazhe

Edona Bilali, sipërmarrësja energjike me të cilën do të donin të punonin të gjithë

Personazhe

Motivimi i Elda Gjokës. Folësja motivuese bëhet pjesë e librit “Les Brown ndryshoi jetën time”

Personazhe

9 thënie për jetën nga gjeniu Leonardo da Vinci

Faqe 1 nga 13123...E fundit »