15 markat më të besueshme të makinave të vitit 2018

15 markat më të besueshme të makinave të vitit 2018


J.D. Power publikoi studimin e tij të besueshmërisë së automjeteve të vitit 2018, i cili mat numrin e problemeve të raportuara nga konsumatorët që kanë në pronësi automjetet e modelit të vitit 2015.

Studimi zbuloi se besueshmëria e automjeteve u rrit me 9% gjatë studimit të vitit 2017, e cila ishte rritja e parë që nga viti 2013.

Për pjesën më të madhe, prodhuesit e automobilave vazhdojnë të përmbushin pritshmëritë e besueshmërisë së automjeteve për konsumatorët,” tha në një deklaratë për shtyp zëvendës-presidenti i industrisë së automobilave Dave Sargent. “Një përmirësim prej 9% është jashtëzakonisht mbreslënës dhe besueshmëria e automjeteve është, pa dyshim, në nivelin më të mirë të parë ndonjëherë.

Lexoni: 15 makinat më të mira që mund të ngisni për 15 vite

Lexus kryesonte anketën për të shtatin vit radhazi me një rezultat prej 99 probleme të raportuara për 100 automjete, ndërsa mesatarja e industrisë ishte 142. Porsche, Buick, Infiniti dhe Kia renditen në top-pesëshe.

BusinessMag në këtë artikull ju sjell 15 markat më të besueshme të makinave:

 • Lexus RC 350: 99
 • Porsche Macan: 100
 • Buick Regal GS: 116
 • Infiniti Q70: 120
 • Kia Soul: 120
 • Chevrolet Colorado: 124
 • Hyundai Genesis: 124
 • BMW X3: 127
 • Toyota RAV4: 127
 • Lincoln Navigator: 133
 • Nissan Frontier: 133
 • Honda Accord Sport 2015: 140
 • Audi S4: 141
 • Mazda CX9: 144
 • Mercedes-Benz C-Class: 147

Të tjera:

 • Ford: 152 probleme të raportuara për 100 automjete
 • MINI: 153
 • GMC: 156
 • Volkswagen: 157
 • Acura: 159
 • Jaguar: 159
 • Volvo: 162
 • Dodge: 166
 • Ram: 167
 • Subaru: 167
 • Mitsubishi: 173
 • Cadillac: 186
 • Jeep: 188
 • Fiat: 192
 • Land Rover: 204
 • Chrysler: 211

burimi: BI

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0