DEFENDER Kosova 2024 nga Mektrin Motors: Bashkim i Luksit dhe Aventurës në një Organizim Ekskluziv - Business Magazine Albania

DEFENDER Kosova 2024 nga Mektrin Motors: Bashkim i Luksit dhe Aventurës në një Organizim Ekskluziv

DEFENDER Kosova

DEFENDER Kosova nga Mektrin Motors, një organizim ekskluziv i krijuar për entuziastët e DEFENDER, ofroi një përvojë të pakrahasueshme duke ndërthurur luksin me bukurinë e natyrës. Duke u përkujdesur që çdo detaj të jetë i planifikuar me vëmendje të veçantë, fundjava e dedikuar për entuziastët e DEFENDER u shpalos më 23 dhe 24 shkurt.

Përvoja e Vozitjes me DEFENDER

Rrugëtimi filloi në showroom-in e Mektrin Motors Albania dhe vijoi në showroom të Mektrin Motors Kosova duke bërë bashkë klientët e të dy vendeve. Më pas pjesëmarrësit kishin mundësinë të shijojnë aventurën e vozitjes duke shijuar bukurinë natyrore mahnitëse të  Rrafshit të Kosovës, Rrafshit të Dukagjinit dhe të Grykës së Rugovës.

Gryka e Rugovës është një ndër kanionet më të gjata  dhe më të thella në Evropë, me gjatësi 25 km dhe thellësi 1000m. Këtë vend e bën akoma më të bukur lumi Lumbardhi i cili kalon përmes grykës.

Stili Luksoz i Jetës me DEFENDER

Përtej emocioneve të aventurave në rrugë, të ftuarit shijuan momente luksoze dhe relaksuese në një ndër hotelet më luksoze në Rugovë. Nga darka luksoze me ushqime tradicionale të zonës deri te degustimi i verërave vendore nga somelieri me famë botërore, Fidaim Rushiti, çdo aspekt i fundjavës mishëronte stilin e jetës që ofron DEFENDER: sofistikim, aventurë dhe adrenalinë.

Muzika live bëri jehonë gjatë darkës, duke pasuruar atmosferën me melodi të bukura të muzikës së mirëfilltë shqiptare nga Nezafete Shala dhe Melodia e Vjetër.

Komuniteti DEFENDER Kujdeset

Me kujdes të veçantë në mbrojtjen e mjedisit, ekspedita përfshinte një vizitë në shpellën e Bukuroshes së Fjetur, ku ekspertët ndanë njohuri mbi historinë e saj dhe rëndësinë e ruajtjes së mrekullive të tilla natyrore.

Një Udhëtim që Mbahet në Mend

Teksa fundjava po mbyllej, të gjithë të ftuarit u mblodhën për një grill në ambientet e jashtme dhe ngritën dolli për momentet e kaluara së bashku në bukurinë e natyrës. DEFENDER Kosova 2024 nga Mektrin Motors u mbush me jehonë të fortë nga udhëtimi emocionues nga Prishtina në Grykën e Rugovës, duke lënë mbresa të thella te çdo pjesëmarrës.

Mektrin Motors i Përkushtohet Gjithmonë Cilësisë

Mektrin Motors shkon përtej kufijve të zakonshëm të shërbimit ndaj klientit, duke demonstruar një përkushtim të palëkundur për të ofruar shërbime luksoze dhe gjithëpërfshirëse që shtrihen përtej showroom-it. Angazhimi ynë për ofrimin e cilësisë demonstrohet më së miri gjatë ngjarjeve si DEFENDER Kosova nga Mektrin Motors 2024, ku çdo detaj është planifikuar me përpikëri për të siguruar që pjesëmarrësit të shijojnë jo thjesht një udhëtim, por një përvojë që lidh aventurën me luksinn.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0