DEFENDER OCTA: Një hero i ri me performancë të lartë - Business Magazine Albania

DEFENDER OCTA: Një hero i ri me performancë të lartë

DEFENDER OCTA: NJË HERO I RI ME PERFORMANCË TË LARTË

Marka origjinale e automjeteve britanike për aventura Defender do të nxjerrë në treg një hero të ri me performancë të lartë për të gjitha terrenet në vitin 2024: Modeli i ri Defender OCTA. Modeli i ri i spikatur Defender do të jetë modeli më i fuqishëm, më i manovrueshëm dhe luksoz i serisë, duke mundësuar arritje të reja për markën.

Mark Cameron, Drejtor Menaxhues, Defender, u shpreh: “Defender është identifikuar me aftësinë për përballimin e të gjitha terreneve me një linjë serie që e ka fillesën te Series 1 në vitin 1948. Modeli i ri Defender OCTA do të shpalosë një nivel të ri, me një pamje tërheqëse, teknologji novatore dhe vëmendje të pakrahasueshme ndaj detajeve. Me performancë mbresëlënëse dhe një pamje të re dhe të fuqishme, ky model do t’u bëjë të mundur klientëve tanë aventura të paharrueshme në luks të plotë”.

Defender OCTA vjen me një motor me benzinë hibrid Twin Turbo V8 dhe suspension ajri 6D Dynamics i klasit më të lartë, që bëjnë të mundur arritjen e një performance të përsosur në të gjitha terrenet.  I disponueshëm për herë të parë në modelin Defender, sistemi 6D Dynamics do t’i mundësojë modelit Defender OCTA kapacitet, rehati dhe performancë të pakrahasueshme, qoftë në rrugë të shtruara, si dhe në ato të pashtruara. Teknologjia 6D Dynamics e ndërlidhur hidraulike vjen me një sistem kontrolli të zhvendosjes dhe rrotullimit novator që do t’i bëjë të mundur modelit Defender OCTA që të ruajë një nivel konstant gjatë akselerimit, frenimit dhe marrjes së kthesave në rrugë, ndërsa maksimizon lëvizjen dhe rrotullimin e pavarur të rrotave nëpër terrenet e pashtruara më sfiduese. Si pasqyrim i karakteristikave luksoze të automjetit, emri i ri i OCTA është frymëzuar nga një tetëkëndësh në formë diamanti, duke qenë se diamanti është lënda natyrale më e fortë në Tokë dhe është i njohur për rrallësinë e tij. Grafika e re e diamantit brenda rrethit simbolizon modelin e spikatur të Defender. Ajo është vendosur te një sërë komponentësh të interierit dhe eksterierit, e paraqitur edhe si një diamant i zi me shkëlqim brenda një disku titani të përpunuar dhe të rafinuar me abrazion në secilin panel të Grafikës Karakteristike. Titani është përzgjedhur gjithashtu për shkak të fortësisë dhe durueshmërisë së tij ndaj elementeve në gjendje natyrale.

Lexo edhe:DEFENDER Kosova 2024 nga Mektrin Motors: Bashkim i Luksit dhe Aventurës në një Organizim Ekskluziv

Mark Cameron shtoi: “Emri dhe grafika karakteristike e modelit Defender OCTA përfaqësojnë fuqinë, reziliencën dhe dëshirueshmërinë e automjetit, frymëzuar nga karakteristikat luksoze dhe të fuqishme të automjetit, të ngjashme me diamantin. Grafika e re karakteristike është veçanërisht e rëndësishme pasi do të jetë hera e parë që përfshihet në një model Defender, dhe do të vendoset te të gjitha modelet Defender në të ardhmen”.  Defender OCTA është duke iu nënshtruar regjimit të zhvillimit gjithëpërfshirës në historikun e Defender, nga dëbora dhe akulli i Suedisë e deri te shkretëtira e Dubait, në rrugët gjarpërushe të Nürburgring-ut dhe sipërfaqet shkëmbore të Moab-it. Përpara nxjerrjes në treg gjatë këtij viti, klientët e mundshëm do të ftohen që të ndjekin prezantimet ekskluzive si pjesë e një serie të re botërore të Defender Elements. Klientët e interesuar për t’u regjistruar për nxjerrjen e modelit të parë të Defender OCTA janë të lutur të kontaktojnë me shitësin e tyre të autorizuar të Defender.

Gjeni shitësin tuaj të autorizuar të Defender më të afërt në www.landrover.com/defender

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0