Horoskopi sot: Parashikimet astrologjike të parave për 12 korrik 2023 - Business Magazine Albania

Horoskopi sot: Parashikimet astrologjike të parave për 12 korrik 2023

Lexoni horoskopin ditor të 12 korrikut 2022 nga Chirag Bejan Daruwalla për të ditur parashikimet astrologjike në lidhje me karrierën, biznesin dhe paratë për të gjitha shenjat e zodiakut

Dashi:
Ganesha thotë se pozicioni planetar është i favorshëm. Planet tuaja do të marrin një drejtim pozitiv. Kështu që punoni sa më shumë që të jetë e mundur me besim të plotë. Blerja ose shitja e tokës mund të përfundojë. Studentët dhe të rinjtë do të kenë zgjidhje për problemet e tyre në çdo punë.

Demi:
Ganesha thotë se nëse po planifikoni të filloni ndonjë përpjekje që lidhet me të ardhmen tuaj, atëherë koha është e favorshme. Por të veproni me zgjuarsi në vend që të jeni emocional do ta kthejë situatën në favorin tuaj. Kur vjen ndonjë situatë negative, merrni çdo vendim me qetësi dhe mirëkuptim, përndryshe situata mund të përkeqësohet. Është e këshillueshme që të diskutohet me një person me përvojë. Detyrat që lidhen me biznesin do të përfundojnë në një kohë të caktuar.

Binjakët:
Ganesha thotë se jepni vendin e duhur emocioneve në praktikën tuaj. Me siguri do të keni një ndjenjë pozitive. Personaliteti juaj pozitiv do t’ju ndihmojë të përfundoni detyrat tuaja në një mënyrë të planifikuar. Mos merrni shumë ngarkesë pune. Do të jetë e vështirë të menaxhoni të gjitha aktivitetet.

Gaforrja:
Ganesha thotë se sot do të merrni një udhëzim të rëndësishëm, zbatimi i të cilit do të jetë i dobishëm për ju në të ardhmen. Duke mësuar nga gabimet e së kaluarës, do të bëni ndryshimet e duhura në rutinën tuaj. Mbani në rregull rutinën tuaj të përditshme. Mos i lini pas dore këshillat dhe udhëzimet e disa njerëzve me ndikim.

Luani:
Ganesha thotë se nëse ndonjë punë në lidhje me pronën ka ngecur në këtë kohë, atëherë është një kohë e shkëlqyer për ta përfunduar atë. Takimi me të afërmit e afërt do të sjellë lumturi. Një vendim i marrë nga një anëtar i shtëpisë në lidhje me një punë të caktuar do të përmbushet. Shmangni çdo lloj transaksioni ose bëjeni me kujdes.

Virgjëresha:
Ganesha thotë se orbita e planetit do të jetë e favorshme sot. Do të ruani harmoninë në çdo situatë. Ndihma për një të afërm ose mik për të zgjidhur problemin e tyre do t’ju sjellë gëzim. Kalimi i kohës me anëtarët e familjes do t’ju freskojë. Nëse i keni bërë një premtim dikujt, sigurohuni që ta përmbushni atë.

Peshorja:
Ganesha thotë se planet që kanë të bëjnë me punë të veçanta do të fillojnë sot. Mos u shqetësoni për njerëzit dhe përqendrohuni në detyrat sipas aftësive tuaja. Me siguri do të keni sukses. Kërkohet durim dhe vetëpërmbajtje. Nxitimi dhe pakujdesia gjithashtu mund të prishin punën.

Akrepi:
Ganesha thotë se sa më shumë ta bëni punën tuaj me përkushtim dhe punë të palodhur, aq më shumë do të merrni rezultatin e duhur. Do të keni besim edhe në aktivitetet fetare dhe shpirtërore. Mos rrezikoni në asnjë punë që lidhet me jetën personale në këtë moment. Sepse mund të ketë një situatë të madhe humbjeje.

Shigjetari:
Ganesha thotë se planetët do të jenë të favorshme. Nëse përpiqeni të bëni një ndryshim të duhur në stilin dhe sistemin tuaj të punës, problemet që kanë disa kohë do të zgjidhen nga pozitiviteti dhe sistemi juaj i balancuar i punës. Kini parasysh se këshillat e gabuara nga një mik ose i afërm mund t’ju shkaktojnë telashe. Jepini përparësi vendimit tuaj.

Shigjetari:
Ganesha thotë se kullotat e planetit do të jenë të favorshme. Nëse përpiqeni të bëni një ndryshim të duhur në stilin dhe sistemin tuaj të punës, problemet që kanë disa kohë do të zgjidhen nga pozitiviteti dhe sistemi juaj i balancuar i punës. Kini parasysh se këshillat e gabuara nga një mik ose i afërm mund t’ju shkaktojnë telashe. Jepini përparësi vendimit tuaj.

Ujori:
Ganesha thotë se sot mund të jetë një ditë shumë e suksesshme për gratë. Do të përpiqeni të sillni disa ndryshime në rutinën tuaj të përditshme dhe ky ndryshim do të jetë pozitiv për ju. Kini parasysh se rutina e përditshme mund të jetë paksa kaotike për shkak të një problemi të vjetër që po shfaqet. Mos u fokusoni në gjëra të gabuara. Kini kujdes gjatë kryerjes së transaksioneve të pagesave.

Peshqit:
Ganesha thotë se mund të mësosh disa përvoja pozitive në praninë e pak njerëzve me përvojë. Është koha e duhur për të përfunduar çdo punë që lidhet me pronën. Të rinjtë do të jenë të relaksuar dhe të kënaqur me realizimin e çdo plani që lidhet me të ardhmen e tyre. Nuk do të arrini të përfundoni asgjë në mënyrë sistematike për shkak të punës së tepërt. Është mirë ta ndani punën tuaj me të tjerët.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0