investim Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Business Pulse

4 gjërat që mund të bësh sot për të fituar më shumë para çdo ditë

Lajme

10-të arsye për të investuar në Shqipëri

Diaspora

Diaspora, krahas ekonomisë po investon edhe në kulturë e kërkim shkencor në Shqipëri

Lajme

Apple ka punësuar një ekip sekret për lançimin e satelitëve

Lajme

Samsung dhe MSC Cruises fitojnë çmimin e parë për projektin e brendshëm LED

Lajme

Aksionari i Monego: Heqja e licencës është një veprim i paligjshëm, do t’i drejtohemi gjykatës

Lajme

Buxheti në Kuvend. Zef Preçi: të ndërpriten diskutimet e buxhetit

Sipërmarrje

Pse punonjësit tuaj japin dorëheqjen?

Business Pulse

A janë punonjësit investimi më i mirë i një sipërmarrësi?

Strategy

Çfarë mund të mësojmë nga inagurimi i fundit i Cybertruck dhe Elon Musk?