"World Summit Awards" Albania dhe Kosovo – Thirrje e Hapur për Aplikim

“World Summit Awards” Albania dhe Kosovo – Thirrje e Hapur për Aplikim


Inovatorë dixhitalë nga SHQIPËRIA dhe KOSOVA! Aplikoni për Çmim Ndërkombëtar!

Keni një ide gjeniale për të zgjidhur një nga 17 Pikat-Synim Për Zhvillim Të Qëndrueshëm (SDG’s) të Kombeve të Bashkuara? Ia keni dalë ta shndërroni në një produkt konkret me zbatueshmëri dhe ndikim social?

Bëhuni pjesë e familjes së madhe të “World Summit Awards” me aplikacione mobile ose të bazuara në web. Zgjedhja e platformës është e lirë.

Kategoritë përfshijnë aspekte të ndryshme si edukimi dhe kultura deri tek biznesi dhe urbanizimi, qeveria dhe mirëqenia deri tek energjia e riciklueshme dhe turizmi.

8 Fituesit Kombëtarë në 8 Kategoritë e Konkursit do të kenë mundësinë të paraqesin produktet e tyre në WSA Global Congress. Aktiviteti final do të ofrojë një platformë për ekspertë të nivelit të lartë, lider të industrisë dhe përfaqësues të qeverisë për të diskutuar inovacionin dixhital.

Ju mund të aplikoni direkt online tek http://wsa-albania.org/apply-now/ deri më datë 31 gusht 2018. Për çdo informacion të mëtejshëm vizitoni www.wsa-albania.org , https://www.worldsummitawards.org/ dhe për çdo pyetje ose sqarim mund të kontaktoni:

Dritan Mezinin, Ekspert Kombëtar i WSA në Shqipëri dhe Kosovë, në adresën [email protected]

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0