Ide Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Strategy

6 fraza që do t’ju ndihmojnë të shisni idetë tuaja

Startup

SprintUP: Inno-Tech Camp Tirana 2019. Startupe të reja trajnohen për të “sprintuar” nga ideja në sipërmarrje

Karriera

Ky është instrumenti më pak i përdorur në mjetet tuaja të lidershipit. Kur duhet ta përdorni atë?

Sipërmarrje

 Gratë shqiptare që artin e kanë kthyer në biznes

Thirrje per Aplikime

Hapen thirrjet për aplikime për konkursin “Ide të Gjelbërta 2019”

Strategy

Nuk keni një ide biznesi? Ja tre mënyra frymëzuese

Thirrje per Aplikime

Hapen thirrjet për aplikime në edicionin e dytë të “Startup City”

Lajme

’TechSpace’, shtëpia më e re e teknologjisë në Shqipëri, hap dyert për të rinjtë dhe projektet TIK

Business Pulse

Davos 2019 – Gjithçka rreth ‘Globalization 4.0.’ Çfarë do të thotë kjo?

Strategy

Pse të punoni nga shtëpia nuk është në avantazhin tuaj?