Piramida e rinovuar e Tiranës fiton çmimin për... - Business Magazine Albania

Piramida e rinovuar e Tiranës fiton çmimin për…

Një lajm frymëzues për qytetin e Tiranës dhe për të gjithë pasionistët e arkitekturës, turizmit dhe inovacionit është shpallja se Piramida e rinovuar e kryeqytetit shqiptar ka fituar Çmimin e Madh për Evropën Juglindore. Kjo lajm i lavdishëm u përhap gjerësisht përmes rrjeteve sociale, duke sjellë gëzim dhe krenari për qytetasit dhe për udhëtarët që janë të interesuar të vizitojnë këtë qytet historik.

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka shpërndarë këtë lajm me një postim emocionues, duke theksuar rëndësinë e këtij projekti të jashtëzakonshëm për zhvillimin e qytetit. Në postimin e tij, Veliaj falënderon ekipin e arkitektëve dhe inxhinierëve për punën e tyre të palodhur në kthimin e Piramidës në një qendër të vizituar dhe të dashur për të rinjtë dhe turistët e huaj.

Lexo: AADF 15 vjet në Shqipëri, 80 projekte me vlerë mbi 120 milionë euro të investuara

Piramida e Tiranës, e cila u ndërtua në vitin 1988 si muze për të shërbyer si një monument i regjimit diktatorial, tani ka një pamje të re dhe një rol të ri në jetën e qytetit. Pas dy vitesh punë intensive për rikonstruksionin e saj, kjo strukturë është transformuar në një qendër të madhe rajonale për inovacionin dhe arsimin.

Hapësira e brendshme dhe jashtme e Piramidës është kthyer në një stoli për Tiranën, duke bërë të mundur që ky qytet të mbajë kokën lartë në arenën e turizmit rajonal. Tashmë, Piramida është destinacioni kryesor për të rinjtë që duan të mësojnë kodim në Tumo Tirana, si dhe për turistët e huaj që dëshirojnë të shijojnë bukurinë dhe kulturën e këtij qyteti të çmuar.

Ky triumf për Piramidën e rinovuar të Tiranës është një dëshmi e fuqishme e aftësisë së qytetit për të ndryshuar dhe për të përshpejtuar zhvillimin e tij në një shtet modern dhe të hapur ndaj botës. Në kohët e vështira të pandemisë dhe sfidave të tjera, kjo është një shenjë inkurajuese për të gjithë komunitetin lokal dhe për të gjithë ata që besojnë në fuqinë e inovacionit dhe bashkëpunimit për të ndryshuar botën për të mirë.

Artikull ekskluziv i Business Magazine Albania.
Ky artikull gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.
Artikulli mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar “Business Magazine Albania” shoqëruar me linkun e artikullit origjinal

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0