Korporata e Investimeve Shqiptare, zhvillues i Parkut Teknologjik Shqiptar “Durana” hap thirrjen për menaxhues dhe përdorues të Parkut! - Business Magazine Albania

Korporata e Investimeve Shqiptare, zhvillues i Parkut Teknologjik Shqiptar “Durana” hap thirrjen për menaxhues dhe përdorues të Parkut!

Korporata e Investimeve Shqiptare, zhvillues i Parkut Teknologjik Shqiptar “Durana” hap thirrjen për menaxhues dhe përdorues të Parkut!

Korporata e Investimeve Shqiptare, autorizuar nga qeveria shqiptare si zhvillues i Parkut Teknologjik Shqiptar “Durana”, i pari i llojit të vet dhe pjesë e Planit të Veprimit të Strategjisë së Specializimit Inteligjent, shpall thirrjen për menaxhues dhe përdorues të Parkut!

Nëpërmjet këtij projekti mbështetur nga RisiAlbania, një projekt i Agjencisë Zvicerane për Zhvillim dhe Bashkëpunim SDC, zbatuar nga Helvetas, po kërkojmë një Menaxherin e Parkut si dhe kompani teknologjike inovative për t’u bashkuar në Park si përdorues.

🌱 Bëhuni pjesë e një projekti të ri që ofron shumë përfitime për rritje dhe inovacion ku do të fitoni akses në një rrjet profesionistësh te teknologjisë dhe një platformë për të zhvilluar biznesin tuaj.

📅 Mos humbisni shansin tuaj të qëndroni në pararojë të teknologjisë dhe inovacionit në Shqipëri. Aplikoni tani dhe hidhni hapin tuaj drejt të ardhmes!

Aplikimet janë të hapura deri më 15 Maj 2024 ne linkun: https://aicorporation.al/open-call/

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0