WhatsApp po merr një veçori të re që është në funksion për të gjithë - Business Magazine Albania

WhatsApp po merr një veçori të re që është në funksion për të gjithë

WhatsApp po shton një veçori të re në versionin e tij beta.

Pasi kjo veçori të testohet plotësisht, përdoruesit do të jenë në gjendje të konvertojnë mesazhet zanore në tekst.

Për të ekzekutuar, duhet të shkarkohet një mjet special për njohjen e të folurit prej 150 megabajt, sipas faqes së internetit të aplikacionit.

Kjo veçori mund të shkarkohet vetëm nga klientët që përdorin sistemin operativ Android tani për tani, dhe ende nuk ka ardhur kur do të shfaqet në versionin standard të aplikacionit.

Kompania Meta njoftoi më herët se po zhvillon veçori të reja në aplikacionin WhatsApp që do t’i lejojë përdoruesit të shkëmbejnë mesazhe me përdoruesit e aplikacioneve të tjera si Telegram apo Signal.

“Përdoruesit do të jenë në gjendje të bisedojnë në WhatsApp me njerëz që përdorin aplikacione të tjera të mesazheve. Një person me një aplikacion tjetër, si Signal, do të jetë në gjendje t’i dërgojë mesazhe përdoruesit edhe nëse ata nuk kanë llogarinë e tyre WhatsApp,” tha Wabetainfo.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0