“TBS 96”në “Bridging the Future Tchnology” në Tiranë - Business Magazine Albania

“TBS 96”në “Bridging the Future Tchnology” në Tiranë

Kompania “TBS 96”, me një eksperiencë 30-vjeçare në fushën e broadcasting, telekomunikacionit dhe cyber intelligence solutions, organizoi këtë vit në Tiranë për të 10-tin vit panairin tashmë të kthyer në një traditë, me pjesëmarrjen e 33 kompanive lider në fushat përkatëse.

Secila nga kompanitë pjesëmarrëse prezantoi produktet dhe zgjidhje teknologjike të avancuara inovative dhe bashkëkohore. Panairi u organizua në 2 holle të veçanta, një për pjesëmarrësit e telekomunikacionit dhe broadcasting, ndërsa holli tjetër për zgjidhjet inteligjente të cyber security. Për herë të parë u realizuan edhe demostrime të inteligjencës, përfshirë edhe enkriptime të komunikimeve mobile të certifikuara.

“Sot kemi të pranishëm disa nga liderat kryesore të transmetimit audio-vizive, ç’ka shërben si një mundësi tepër e mirë për përfaqësuesit e televizioneve të ndryshme këtu për të parë nga afër produktet më të fundit të teknologjisë për sistemet e ndryshme të transmetimit audio-video. Është kënaqësi për ne që marrim pjesë në 30-vjetorin e kompanisë “TBS 96” me larmishmëri produktesh në fushën e teknologjisë dhe transmetimit. Ne po prezantojmë produkte të ndryshme në sektorin e broadcasting, por edhe pse këtu jemi konkurrentë në këtë treg, sot jemi të bashkuar pasi u ofrojmë klienteve tanë larmishmëri produktesh.”

“Të gjitha teknologjitë që ne kemi patur në Amsterdam tashmë këto pajisje audio-vizive i kemi në këtë aktrivitet të “TBS 96” dhe këtu në Tiranë që tashmë janë të disponueshme edhe për tregun audio-viziv shqiptarë.”

Në vazhdimësinë e traditës së këtij eventi, u ralizuan për herë të parë edhe demostrime live të studiove televizivie virtuale, një zgjidhje teknologjike dhe innovative për operatoret audiovizive kombëtar përfshirë edhe TV Klan. Zgjidhje që përputhen me nevojat për inovacion të operatorëve kombëtar me aftësite teknike dhe inxhinierike të kompanive më të mira ndërkombëtare në fushën e komunikimeve audiovizive.

Gjithashtu pjesëmarrja në panair ishte shumë e madhe, përfshirë grupet e interesit, si dhe studentët e degëve elektronikë/telekomunikacion të disa nga universiteteve të Tiranës të cilët e vlerësuan si shumë pozitive këtë iniciative për aftesimin e tyre në tregun e punës. youtube

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0