ekonomi Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Strategy

Nxitja e investimeve të huaja direkte, domosdoshmëri. Ku dhe si mund të nxiten?

Lajme

Trump e ka sulmuar CEO-n e Google Sundar Pichai, duke thënë se është duke e vëzhguar

Ndërmarrës

Jeff Bezos sapo ka shitur 990 milionë dollarë aksione të kompanisë së tij

Lajme

Ironikisht, Samsung ka përfituar nga mosmarrëveshja tregtare mes SHBA-ve dhe Kinës

Lajme

Një ish-punonjëse e Amazon akuzohet se ka hakuar një ndër bankat më të mëdha në Amerikë

Lajme

Top 10 vendet në Indeksin Global të Inovacionit, mes tyre dhe Izraeli

Uncategorised

Elon Musk thotë se makinat Tesla së shpejti do të jenë në gjendje të transmetojnë përmbajtje nga Netflix dhe YouTube

Lajme

Shqipëria, e fundit në Europë për inovacion

Lajme

Disfata poshtëruese e Facebook lëkund pushtetin e Mark Zuckerberg-ut si asnjëherë më parë

Sipërmarrës të suksesshëm

Bernard Arnault tejkalon edhe Bill Gates. Bëhet personi i dytë më i pasur në botë.

Evente

Data & Technology Meetup

Shtator 11, 2019
19:00