Seria e trajnimeve: “Zgjidhje të Teknologjisë së Informacionit dhe Komunikimit për Gratë Sipërmarrëse” - Business Magazine Albania

Seria e trajnimeve: “Zgjidhje të Teknologjisë së Informacionit dhe Komunikimit për Gratë Sipërmarrëse”


BERZH organizon në datat 4-5 dhe 11-12 Dhjetor 2018 në Tiranë trajnimin me temë: “Zgjidhje të Teknologjisë së Informacionit dhe Komunikimit për Gratë Sipërmarrëse”, në ambientet e Hotel Opera, Tiranë.

Të krijosh një biznes të suksesshëm është shumë më shumë se të kesh një ide të mirë ose talent të dalluar. Bizneset më të suksesshme sjellin vazhdimisht risi dhe zhvillohen. Në kohën e sotme, ku ndryshimi është konstantja më e pandryshueshme, aftësitë drejtuese janë të domosdoshme për ta çuar këtë ndryshim përpara. Në këtë kontekst, ky trajnim do t’ju ndihmojë të kuptoni mundësitë që ju ofron Teknologjia e Informacionit dhe Komunikimit (TIK) në rritjen e efektivitetit të biznesit tuaj dhe të zbatoni mjetet e duhura për të udhëhequr biznesin tuaj drejt rritjes. Përgjatë katër ditëve të trajnimit ju do të aftësoheni për të:

  • identifikuar mundësitë që TIK ofron për biznesin tuaj
  • përgatitur mjedisin dhe kompaninë tuaj për zgjidhjet që ofron TIK
  • zgjedhur programet/aplikacionet më të përshtatshme për biznesin tuaj
  • menaxhuar ndryshimin që sjell TIK

Përmbajtja e trajnimit është krijuar posaçërisht për gratë në biznes. Shtrirja e tij në dy periudha të ndryshme do t’ju japë mundësinë të zbatoni disa nga aftësitë e marra në pjesën e parë dhe njëkohësisht, të reflektoni mbi zgjidhjet që TIK ju mundëson në biznesin tuaj. Gjithashtu, pjesa e dytë e trajnimit do t’ju ofrojë mënyrat e duhura për të zgjedhur programet apo aplikacionet e duhura për biznesin tuaj dhe si të menaxhoni ndryshimet që këto zgjidhje ju ofrojnë për ta çuar biznesin tuaj në nivelin tjetër.

Trajnimi është i bazuar në praktikat më të mira ndërkombëtare dhe në ekspertizën e trajnuesve. Ai i dedikohet grave që duan të zhvillojnë aftësitë sipërmarrëse dhe udhëheqëse, dhe të njihen me metoda inovative për ta shtyrë biznesin përpara. Trajnimi do të jetë interaktiv dhe do të përfshijë përvoja praktike nga zgjidhje të TIK që kompani të ndryshme në Shqipëri e në mbarë botën kanë bërë duke rritur në këtë mënyrë efektivitetin dhe fitimet e tyre.

Trajnuesit Julian Demeti dhe Elsa Denaj sjellin njohuritë e duhura praktike e teorike të zbatimit të zgjidhjeve të TIK në biznesin tuaj, me përvojë të gjatë në këtë fushë nëpërmjet teknikave bashkëkohore e shembujve konkretë për përcjelljen e dijes tek pjesëmarrësit dhe zbatimin e saj në praktikë.

Gjithashtu, gjatë këtij trajnimi do të keni mundësinë të dëgjoni experienca dhe këshilla prej të ftuarve nga institucionet financiare, si edhe të diskutoni potencialin e biznesit tuaj me investitor lokal.

Trajnimi do të mbahet në gjuhën shqipe. Pagesa për të 4 ditët e trajnimit është 100 euro falë kontributit të donatorëve. Çmimi përfshin materialet e trajnimit, ushqimin dhe pijet etj.

Për më shumë informacion rreth aplikimit dhe programit të trajnimit klikoni në linkun: Zgjidhje të TIK për Gratë Sipërmarrëse

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0