Opsioni “Ndrysho” në WhatsApp mbërrin në fazën e testimit - Business Magazine Albania

Opsioni “Ndrysho” në WhatsApp mbërrin në fazën e testimit

Opsioni “Ndrysho” në WhatsApp mbërrin në fazën e testimit

Që në momentin kur Twitter shtoi opsionin “ndrysho”, kërkesat për të pasur një buton të tillë në WhatsApp janë rritur. Platforma e shkëmbimit të mesazheve ka disa kohë që punon mbi të dhe sipas “WABetaInfo”, janë bërë të ditura ndryshimet që do të sjellë ky opsion i ri.

Mesazhet e ndryshuara do të kenë një etiketë

Kur editoni një mesazh, ai do të shfaqet me etiketën “ndryshuar”. Kjo e fundit do të qëndrojë përkrah orës së dërgimit të mesazhit.

15 minuta afat

Nga momenti i dërgimit të mesazhit do të keni 15 minuta afat për ta ndryshuar, e ngjashme kjo me iMessage. Në Twitter koha në dispozicion është 30 minuta.

Aparati i marrësit duhet të jetë i ndezur

Opsioni “Ndrysho” në WhatsApp do të ketë ngjashmëri me atë të “Delete for everyone” (fshij për të gjithë). Platforma nuk do të përditësojë statusin e mesazhit nëse marrësi nuk e ndez celularin brenda një kohe të caktuar. Nuk dihet ende nëse WhatsApp po bën diçka  për të zgjidhur çështjen e njoftimeve.

Ndryshime të tjera

Butoni i ri është ende në fazën e përpunimit dhe testimit. Meta ende nuk ka bërë të ditur se kur do të jetë i disponueshëm. Gjithsesi, duke qenë se iMessage dhe Twitter janë disa hapa përpara, nuk përjashtohet mundësia që të ndodhë shumë shpejt

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0