Airchat, aplikacioni më i ri i rrjeteve sociale. Ja se si funksionon - Business Magazine Albania

Airchat, aplikacioni më i ri i rrjeteve sociale. Ja se si funksionon

Aplikacioni i ri i mediave sociale, Airchat, i cili ka tërhequr përdorues dhe investitorë të profilit të lartë nga Sam Altman i OpenAI deri te Jeff Fagnan i Accomplice VC, aktualisht është një largim i qetë nga bërja e zakonshme e bisedave në rrjetet sociale, edhe pse vendos zërat e përdoruesve në qendër të vëmendjes.

Kushdo që ka përdorur Facebook ose Threads e ka shumë të lehtë të kuptojë Airchat. Aplikacioni kombinon formatin standard të furnizimit me lajme apo shënime audio direkt nga përdoruesit. Përdoruesit flasin në aplikacion, ata nuk kanë mundësi të shkruajnë postime dhe ndërsa ndjekësit e tyre lëvizin nëpër burimet e tyre, ata dëgjojnë zërin përveç se shohin transkriptin e krijuar nga AI.

Nëse një përdorues dëshiron të komentojë në një postim, ai regjistron gjithashtu një audio të mendimeve të tij. I gjithë aplikacioni është një seri bisedash në vazhdim.

 

Airchat

 

Koncepti i Airchat është të lejojë përdoruesit të lidhen në bisedat që po ndodhin në këtë moment, dhe jo të rikuperojnë atë që kanë humbur.

entrepreneur.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0