Instagrami për biznese me butonin “Kontakt”


Në qoftë se ju përdorni Instagramin për të promovuar biznesin tuaj, ju mund të keni së shpejti më shumë mënyra për t’u lidhur me klientët potencialё. Instagram është duke testuar faqe të reja profili për bizneset që kenë butonat “contact”, të cilat e bëjnë më të lehtë për t’u lidhur direkt me kompanitë në llogari.

TechSot.Al raporton se profilet, përmbajnë butonat “contact” që lidhen me informacionin email dhe të vendodhjes. Profilet gjithashtu kanë informacion të përgjithshëm në lidhje me llojin e biznesit që është (p.sh “Shëndeti / Veshje”).

Mësohet se një numër i vogël përdoruesish bëjnë pjesë në grupin me të cilin po eksperimentohet risia e rrjetit social tё shpërndarjes së fotove.

Por duket se Instagram është duke planifikuar për një publikim më të gjerë gradualisht, ndërsa shërbimi duket të jetë si një lloj reklame. Edhe më herët është raportuar lidhur me këtë veprim të Instagram, por vetëm tani janë publikuar imazhe konkrete të asaj çka po eksperimentohet.

 

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale