Aplikacionet dhe lojërat më të mira për vitin 2019, sipas Apple » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 04/12/2019

Aplikacionet dhe lojërat më të mira për vitin 2019, sipas Apple

Share
nga Anerola Torollari
Dhj 04, 2019
Studied at Faculty of Science, Content Editor Biznesi at Business Magazine
lexo me teper >

Me vetëm katër javë të mbetura nga viti 2019, tani është koha kur fillojmë të hasemi me listat “më të mira” për vitin 2019. Apple është një nga të parat që ka ardhur këtë vit me një listë të lojërave dhe aplikacioneve më të mira të iOS për vitin 2019. Sipas Apple, aplikacionet dhe lojërat më të mira të vitit 2019 janë:

Aplikacionet më të mira të vitit 2019

 • Aplikacioni i Vitit i iPhone: Spectre Camera (Lux Optics)
 • Aplikacioni i vitit i iPad: Flow by Moleskine (Moleskine)
 • Aplikacioni i vitit i Mac: Affinity Publisher (Serif Labs)
 • Aplikacioni i vitit i Apple TV: The Explorers (The Explorers Network)

Lojërat më të mira të vitit 2019

 • Loja e Vitit e iPhone: Sky: Children of the Light (thatgamecompany)
 • Loja e vitit e iPad: Hyper Light Drifter (Abylight S.L.)
 • Loja e vitit e Mac: GRIS (Devolver / Nomada Studio)
 • Loja e vitit e Apple TV: Wonder Boy: Kurthi i Dragoit (DotEmu)

Sigurisht, aplikacionet dhe lojërat më të mira të vitit 2019 nuk përkojnë me “më të shkarkuarat”. Në fakt asnjë nga aplikacionet apo lojërat që Apple zgjodhi si më të mirat e vitit 2019 nuk futet në top 10 aplikacionet më të shkarkuara. Aplikacionet dhe lojërat më të shkarkuara falas dhe me pagesë të iPhone për vitin 2019 në App Store janë si më poshtë:

Top aplikacionet falas të iPhone

 1. YouTube
 2. Instagram
 3. Snapchat
 4. TikTok
 5. Messenger
 6. Gmail
 7. Netflix
 8. Facebook
 9. Google Maps
 10. Amazon

Top aplikacionet me pagesë të iPhone

 1. Facetune
 2. HotSchedules
 3. Dark Sky Weather
 4. The Wonder Weeks
 5. AutoSleep Tracker for Watch
 6. TouchRetouch
 7. Afterlight – Photo Editor
 8. Procreate Pocket
 9. Sky Guide
 10. Toca Hair Salon 3

Top lojërat falas të iPhone

 1. Mario Kart Tour
 2. Color Bump 3D
 3. io
 4. Call of Duty: Mobile
 5. BitLife – Life Simulator
 6. Polysphere
 7. Wordscapes
 8. Fortnite
 9. Roller Splat!
 10. AMAZE!!

Top lojërat me pagesë të iPhone

 1. Minecraft
 2. Heads Up!
 3. Plague Inc.
 4. Bloons TD 6
 5. Geometry Dash
 6. Rebel Inc.
 7. The Game of Life
 8. Stardew Valley
 9. Bloons TD 5
 10. Grand Theft Auto: San Andreas

/FastCompany