Aplikacionet dhe lojërat më të mira për vitin 2019, sipas Apple


Me vetëm katër javë të mbetura nga viti 2019, tani është koha kur fillojmë të hasemi me listat “më të mira” për vitin 2019. Apple është një nga të parat që ka ardhur këtë vit me një listë të lojërave dhe aplikacioneve më të mira të iOS për vitin 2019. Sipas Apple, aplikacionet dhe lojërat më të mira të vitit 2019 janë:

Aplikacionet më të mira të vitit 2019

 • Aplikacioni i Vitit i iPhone: Spectre Camera (Lux Optics)
 • Aplikacioni i vitit i iPad: Flow by Moleskine (Moleskine)
 • Aplikacioni i vitit i Mac: Affinity Publisher (Serif Labs)
 • Aplikacioni i vitit i Apple TV: The Explorers (The Explorers Network)

Lojërat më të mira të vitit 2019

 • Loja e Vitit e iPhone: Sky: Children of the Light (thatgamecompany)
 • Loja e vitit e iPad: Hyper Light Drifter (Abylight S.L.)
 • Loja e vitit e Mac: GRIS (Devolver / Nomada Studio)
 • Loja e vitit e Apple TV: Wonder Boy: Kurthi i Dragoit (DotEmu)

Sigurisht, aplikacionet dhe lojërat më të mira të vitit 2019 nuk përkojnë me “më të shkarkuarat”. Në fakt asnjë nga aplikacionet apo lojërat që Apple zgjodhi si më të mirat e vitit 2019 nuk futet në top 10 aplikacionet më të shkarkuara. Aplikacionet dhe lojërat më të shkarkuara falas dhe me pagesë të iPhone për vitin 2019 në App Store janë si më poshtë:

Top aplikacionet falas të iPhone

 1. YouTube
 2. Instagram
 3. Snapchat
 4. TikTok
 5. Messenger
 6. Gmail
 7. Netflix
 8. Facebook
 9. Google Maps
 10. Amazon

Top aplikacionet me pagesë të iPhone

 1. Facetune
 2. HotSchedules
 3. Dark Sky Weather
 4. The Wonder Weeks
 5. AutoSleep Tracker for Watch
 6. TouchRetouch
 7. Afterlight – Photo Editor
 8. Procreate Pocket
 9. Sky Guide
 10. Toca Hair Salon 3

Top lojërat falas të iPhone

 1. Mario Kart Tour
 2. Color Bump 3D
 3. io
 4. Call of Duty: Mobile
 5. BitLife – Life Simulator
 6. Polysphere
 7. Wordscapes
 8. Fortnite
 9. Roller Splat!
 10. AMAZE!!

Top lojërat me pagesë të iPhone

 1. Minecraft
 2. Heads Up!
 3. Plague Inc.
 4. Bloons TD 6
 5. Geometry Dash
 6. Rebel Inc.
 7. The Game of Life
 8. Stardew Valley
 9. Bloons TD 5
 10. Grand Theft Auto: San Andreas

/FastCompany

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale