Aplikacionet dhe lojërat më të mira për vitin 2019, sipas Apple - Business Magazine Albania

Aplikacionet dhe lojërat më të mira për vitin 2019, sipas Apple


Me vetëm katër javë të mbetura nga viti 2019, tani është koha kur fillojmë të hasemi me listat “më të mira” për vitin 2019. Apple është një nga të parat që ka ardhur këtë vit me një listë të lojërave dhe aplikacioneve më të mira të iOS për vitin 2019. Sipas Apple, aplikacionet dhe lojërat më të mira të vitit 2019 janë:

Aplikacionet më të mira të vitit 2019

 • Aplikacioni i Vitit i iPhone: Spectre Camera (Lux Optics)
 • Aplikacioni i vitit i iPad: Flow by Moleskine (Moleskine)
 • Aplikacioni i vitit i Mac: Affinity Publisher (Serif Labs)
 • Aplikacioni i vitit i Apple TV: The Explorers (The Explorers Network)

Lojërat më të mira të vitit 2019

 • Loja e Vitit e iPhone: Sky: Children of the Light (thatgamecompany)
 • Loja e vitit e iPad: Hyper Light Drifter (Abylight S.L.)
 • Loja e vitit e Mac: GRIS (Devolver / Nomada Studio)
 • Loja e vitit e Apple TV: Wonder Boy: Kurthi i Dragoit (DotEmu)

Sigurisht, aplikacionet dhe lojërat më të mira të vitit 2019 nuk përkojnë me “më të shkarkuarat”. Në fakt asnjë nga aplikacionet apo lojërat që Apple zgjodhi si më të mirat e vitit 2019 nuk futet në top 10 aplikacionet më të shkarkuara. Aplikacionet dhe lojërat më të shkarkuara falas dhe me pagesë të iPhone për vitin 2019 në App Store janë si më poshtë:

Top aplikacionet falas të iPhone

 1. YouTube
 2. Instagram
 3. Snapchat
 4. TikTok
 5. Messenger
 6. Gmail
 7. Netflix
 8. Facebook
 9. Google Maps
 10. Amazon

Top aplikacionet me pagesë të iPhone

 1. Facetune
 2. HotSchedules
 3. Dark Sky Weather
 4. The Wonder Weeks
 5. AutoSleep Tracker for Watch
 6. TouchRetouch
 7. Afterlight – Photo Editor
 8. Procreate Pocket
 9. Sky Guide
 10. Toca Hair Salon 3

Top lojërat falas të iPhone

 1. Mario Kart Tour
 2. Color Bump 3D
 3. io
 4. Call of Duty: Mobile
 5. BitLife – Life Simulator
 6. Polysphere
 7. Wordscapes
 8. Fortnite
 9. Roller Splat!
 10. AMAZE!!

Top lojërat me pagesë të iPhone

 1. Minecraft
 2. Heads Up!
 3. Plague Inc.
 4. Bloons TD 6
 5. Geometry Dash
 6. Rebel Inc.
 7. The Game of Life
 8. Stardew Valley
 9. Bloons TD 5
 10. Grand Theft Auto: San Andreas

/FastCompany

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0