Thirrje për aplikime për Konkursin e Startup në Spark.Me 2017 - Business Magazine Albania

Thirrje për aplikime për Konkursin e Startup në Spark.Me 2017


Ekipi organizues i Spark.me, një nga konferencat më të rëndësishme të internetit dhe biznesit në Europën Juglindore, e cila është caktuar në muajin Maj në datat 29-30, në qytetin bregdetar të Budvës, Mali i Zi , ka nisur thirrjet për aplikime për “Konkursin Startup Spark.me“. Ekipi fitues do të ketë mundësinë unike të prezantojë projektin e tij para investitorëve dhe medias në “TechCrunch Disrupt San Francisco 2017 Startup Alley” në datat 18-20 Shtator, 2017. Këtë vit, ekipi ne vendin e dytë fiton një qëndrim 14-ditor për dy sipërmarrës në rezidencën e “Startup Embassy” e lokalizuar në Palo Alto, Silicon Valley, një mundësi e bërë realitet nga një prej sponsorave me famë të Spark.me 2017, “Startup Embassy”.

Misioni i “Konkursit Startup Spark.me” është që të mbledhë të gjithë startup-et e suksesshme nga e gjithë Europa, t’i ndihmojë ata të rriten dhe të ndajnë idetë e tyre me botën. Të gjithë themeluesit e startup-eve pas 1 Shtatorit, 2015 dhe të gjithë ata që kanë marrë më pak se 2.5 millionë dollarë financime, janë të përshtatshëm për të aplikuar, pavarësisht se ku janë regjistruar. Kjo është e domosdoshme në mënyrë që të pranoheni për “TechCrunch Disrupt SF 2017 Startup Alley”.

Për të marrë pjesë, të gjitha ekipet e interesuara duhet të plotësojnë formularin e aplikimithttp://spark.me/2017/startups-2/, pas së cilës ata do të kalojnë në raundin e para-përzgjedhjes. Afati i aplikimit është data 30 prill 2017, 23:59:59 UTC. 10 ekipet që do të kalojnë fazën e selektimeve do të shpallen të Hënën, në datën 19 Maj, 2017 në faqen zyrtare të konferencës www.spark.me dhe do të ftohen të prezantojnë startup-in e tyre para një jurie ndërkombëtare në konferencën Spark.me.

Ekipi fitues do të fitojë një mundësi që vjen vetëm njëherë në jetë për të prezantuar dhe diskutuar projektin e tij me “Elitën e teknologjisë” në San Francisco, akomodimin në hotel për tre ditë (për dy persona), dy bileta për konferencën tre ditore “TechCrunch Disrupt San Francisco 2017” dhe një kabinë në “Startup Alley”. Ekipi i vendit të dytë do të fitojë një qëndrim 14-ditor pa pagesë për dy sipërmarrës në rezidencën e “Startup Embassy” me bazë në Palo Alto, Silicon Valley, në kohën e zgjedhjes së tyre. Ju lutem vini re se çmimi i vendit të dytë NUK përfshin shpenzimet e udhëtimit, pasi ato bien mbi vetë ekipin.

Ju mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me konferencën në faqen zyrtare të Spark.me, në faqen në Facebook dhe llogarinë në Twitter.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0