Samsung prezanton Galaxy A elegant, praktik dhe të fuqishëm  


E disponueshme në Europë në dy versione – 5.2 inch A5 dhe 4.7 inch A3 – seria më e re e Galaxy A kombinon dizajnin e mrekullueshëm, një kamera zmadhuese, si dhe disa karakteristika që do e bëjnë jetën e përditshme të konsumatorëve më të përshtatshme.

“Në Samsung, ne përpiqemi gjithmonë t’ju sigurojmë klientëve tanë që të kenë produktet më të avancuara në treg”, tha DJ Koh, presidenti i Mobile Communications Business, në Samsung Electronics. “Seria më e fundit e Galaxy A është një provë për këtë. Ne kemi integruar qasjen tonë unike të dizajnit, si dhe funksione të cilat sigurojnë performancë të lartë pa u kompromentuar në stil, me të cilat konsumatorët e Galaxy do të bien në dashuri.”

Galaxy A përmban një kornizë metalike dhe një xham 3D që është pjesë e trashëgimisë së projektimit premium të Samsung. Me një kamera me shkëlqim, pajisja është më e lëmuar se kurrë dhe është e rehatshme si për t’u mbajtur dhe për t’u përdorur. Galaxy A vjen në katër ngjyra elegante duke përfshirë Black Sky (E zezë), Gold Sand (Ngjyrë ari), Blue Mist (Blu) dhe Peach Cloud (Ngjyrë pjeshke).

samsung-prezanton-galaxy-a-elegant-praktik-dhe-te-fuqishem-business-magsamsung-prezanton-galaxy-a-elegant-praktik-dhe-te-fuqishem-business-mag

samsung-prezanton-galaxy-a-elegant-praktik-dhe-te-fuqishem-business-mag

samsung-prezanton-galaxy-a-elegant-praktik-dhe-te-fuqishem-business-mag

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kapja e momenteve që krijojnë kujtime të përhershme nuk ka qenë kurrë më e thjeshtë se sa me Galaxy A e ri, në sajë të kamerës në pjesën e përparme dhe të pasme. Teknologjia e avancuar e kamerës tani ofron fokus automatik shumë të saktë, duke sjellë fotografi sa më të qarta, madje edhe ato që janë kapur me dritë të ulët.

Të bësh selfie nuk ka qenë kurrë më e lehtë, Prekni kudo në ekran për të bërë një selfie me rezolucion të lartë dhe përdorni blicin për një foto më të ndritshme. Kamera në Galaxy A gjithashtu ofron një UX të thjeshtuar, duke u lejuar konsumatorëve të ndryshojnë tonalitetin, filtrat më shpejt dhe të shtojnë efekte në fotot e tyre.

Përdoruesit mund të përdorin mjete të veçanta të tilla si “Food Mode” për të rritur ngjyrat dhe kontrastet për fotot e zgjedhura.  Galaxy A është projektuar për të qenë afër kërkesave të përditshme të konsumatorëve dhe përfshin funksione shumë të dashura nga produkti më i shitur, smartphone Galaxy S7:

  • Për herë të parë, seria e Galaxy A ofron IP68 rezistente ndaj ujit dhe pluhurit, duke e lejuar atë t’i bëjë ballë elementeve të tillë si: shiu, djersa, rëra dhe pluhuri në mënyrë që përdoruesit të mund ta marrin pothuajse kudo me vete.
  • Një bateri që zgjat shumë do të thotë që përdoruesit mund të qëndrojnë të lidhur më gjatë, ndërsa Fast Charging u mundëson përdoruesve që ta karikojnë baterinë më shpejt batërinë se më përpara. Galaxy A është e pajisur edhe me portë Type-C USB-je për lidhje më të lehtë.
  • “Always on Display” i lejon përdoruesit të kontrollojnë njoftime të rëndësishme pa e hapur pajisjen, duke kursyer kohën dhe jetën e baterisë.
  • Rritja e memorjes dhe microSD suporton deri në 256GB që do të thotë se përdoruesit mund të bëjnë foto dhe të ruajnë informacione pa u shqetësuar për hapësirën në memorje. Galaxy A do jetë e disponueshme në Europë në Shkurt. Për më shumë informacione, vizitoni www.samsungmobilepress.com.

Specifikat e produktit të Samsung Galaxy A5 (2017)

Galaxy A5 2017
RrjetiLTE Cat.6 * Mund të ndryshojë sipas tregjeve dhe operatorëve të celularëve
Ekrani5.2” FHD Super AMOLED
AP1.9GHz Octa Core
OSAndroid 6.0.16 (Marshmallow)
KameraPara & Mbrapa: 16MP (F1.9)
VideoMPEG4, H.265(HEVC), H.264(AVC), H.263, VC-1, MP43, WMV7, WMV8, VP8, VP9
AudioMP3, AAC LC/AAC+/eAAC+,AMR-NB, AMR-WB, WMA, FLAC, Vorbis, Opus
Funksione shtesëSamsung KNOX, S-Voice
LidhjaWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth® v 4.2, ANT+, USB Type-C, NFC (UICC, eSE)
SensorMatës i shpejtësisë, Afërsia, Gjeomagnetik, Ndriçim RGB, Hall, Skanues i gishtit, Barometër
Kodi i IPIP68
Memorja3GB RAM + 32GB Hapësirë Ruajtje, Porta për Micro SD (up to 256GB)
Përmasat146.1 x 71.4 x 7.9mm
Bateria3,000mAh, Karikohet shpejt

Specifikat e produktit të Samsung Galaxy A3 (2017):

Galaxy A3 2017
RrjetiLTE Cat.6 * Mund të ndryshojë sipas tregjeve dhe operatorëve të celularëve
Ekrani4.7” HD Super AMOLED
AP1.6 GHz Octa Core
OSAndroid 6.0.16 (Marshmallow)
KameraMbrapa: 13MP (F1.9), Para : 8MP (F1.9)
VideoMPEG4, H.265(HEVC), H.264(AVC), H.263, VC-1, MP43, WMV7, WMV8, VP8, VP9
AudioMP3, AAC LC/AAC+/eAAC+,AMR-NB, AMR-WB, WMA, FLAC, Vorbis, Opus
Funksione shtesëSamsung KNOX, S-Voice
LidhjaWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth® v 4.2, ANT+, USB Type-C, NFC (UICC)
SensorMatës i shpejtësisë, Afërsia, Gjeomagnetik, Ndriçim RGB, Hall, Skanues i gishtit, Barometër
IP CodeIP68
Memorja2GB RAM + 16GB Hapësirë Ruajtje, Portë për Micro SD (deri në 256GB)
Përmasat135.4 x 66.2 x 7.9mm
Bateria2,350mAh

* Karakteristikat dhe funksionet do të ndryshojnë sipas tregut.

* Të gjitha funksionet, karakteristikat, specifikimet dhe informacione të tjera të produktit të paraqitura në këtë dokument nuk përfshijnë kufizim në përfitime, dizajn, çmim, komponentë, përformancë, disponueshmëri dhe aftësitë e produktit janë subjekt për t’u ndryshuar pa njoftim ose detyrim.

Rreth Samsung Electronics Co, Ltd

Samsung Electronics Co, Ltd frymëzon botën dhe modelon të ardhmen me ide dhe teknologji transformuese. Kompania po ripërcakton botën e TV-ve, telefonëve inteligjentë, pajisjeve që vishen, tabletëve, kamerave, pajisjeve dixhitale, printerave, pajisjeve mjekësore, sistemeve të rrjetit dhe zgjidhjeve për gjysëmpërçues dhe LED. Për të rejat më të fundit, ju lutem vizitoni redaksinë e lajmeve të Samsung në news.samsung.com

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale