Raiffeisen Bank lançon akseleratorin Fintech "Elevator Lab" - Business Magazine Albania

Raiffeisen Bank lançon akseleratorin Fintech “Elevator Lab”


Johann Strobl, CEO i “Raiffeisen Bank International AG (RBI)” lançoi programin e akselerimit fintech, të quajtur ‘Elevator Lab’ gjatë festivalit të teknologjisë ‘Pioneers’17’ në Pallatin Perandorak të Vjenës.

“Nëpërmjet ‘Elevator Lab’ ne po kërkojmë startupe austriake dhe ndërkombëtare, veçanërisht nga Europa Qendrore dhe Lindore (CEE), që tashmë janë aktive në treg me produktet dhe shërbimet e tyre të para dhe mbështeten gjithashtu nga fondet e duhura. Qëllimi ynë është një bashkëpunim afatgjatë për të zgjeruar portofolin tonë të produkteve dhe shërbimeve. Me përvojën tonë, ne mbështesim startup-et për të zhvilluar më tej idetë dhe risitë e tyre. Si një partner bashkëpunimi dhe përmes projekteve pilot ne u ofrojmë atyre qasje në njohuritë tona dhe rrjetin tonë të EQL, duke përfshirë 16.6 milionë klientë”, shpjegon Strobl sa i përket qëllimit të këtij programi akselerimi.

“Ne jemi duke kërkuar për startup-e që ofrojnë zgjidhje në fushën e SME Banking, Big Data Analytics, RegTech, Pagesave & Transaksioneve, Branch of the Future, si dhe Investing & Trading Tech. Startup-et do të kenë katër muaj kohë për të zhvilluar më tej konceptet dhe idetë e tyre së bashku me ekspertët e RBI.

Buxheti për këtë provë të fazës së konceptit në tërësi do të jetë deri në 200.000 € “, shton Michael Hoellerer, i cili është ndër të tjera, i ngarkuar për strategjinë e dixhitalizimit të Grupit RBI.

Periudha e aplikimit është e hapur deri më 31 Korrik 2017 në faqen zyrtare të internetit http://www.elevator-lab.com/.

Burimi: 4-traders.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0