treg Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Business Pulse

Bitcoin papritmas nën 10,000 dollarë, bie edhe vlera e kriptomonedhave të tjera

Teknologji

Apple ka lançuar kartën e saj të kreditit. Ja çfarë duhet të dini

Ndërmarrës

Jeff Bezos sapo ka shitur 990 milionë dollarë aksione të kompanisë së tij

Teknologji

Netflix po i kërkon konsumatorëve të bëjnë diçka të paimagjinueshme (A është kjo gjeniale apo diçka e çmendur)

Sipërmarrje

Ylli i Youtube tregon se sa para fiton nga një video me 1 milion shikime

Lajme

Ironikisht, Samsung ka përfituar nga mosmarrëveshja tregtare mes SHBA-ve dhe Kinës

Sipërmarrës të suksesshëm

Këta dy sipërmarrës e braktisën kolegjin dhe ndërtuan një kompani miliarda-dollarëshe për vetëm 2 vjet

Teknologji

Apple do të lançojë një kartë krediti në Gusht

Teknologji

Tani mund të luani shah në makinën e Tesla-s (VIDEO)

Business Pulse

Zuckerberg: “Vëmendja jonë kryesore janë çështjet sociale dhe privatësia e përdoruesve”