LinkedIn do të shkurtojë 716 vende pune - Business Magazine Albania

LinkedIn do të shkurtojë 716 vende pune

LinkedIn është firma më e fundit e teknologjisë që ka bërë shkarkime nga puna, duke mbyllur kështu 716 role prej 20 mijë punëtorëve gjithsej.

Ryan Roslansky, shefi ekzekutiv i platformës pronësi të Microsoft, njoftoi të hënën në një letër drejtuar stafit se 716 role do të hiqen si pjesë e ndryshimeve që synojnë t’i përgjigjen kushteve ekonomike dhe ta bëjnë biznesin më të shkathët.

“Me tregun dhe kërkesën e klientëve, që luhaten më shumë dhe për t’u shërbyer më efektivisht tregjeve në zhvillim dhe rritje. Ne po reduktojmë rolet e menaxhimit, duke zgjeruar përgjegjësitë për të marrë vendime më shpejt”.
lexo: I LOVE MY BUSINESS nga Ermal Mamaqi, një nxitje drejt rritjes tuaj dhe të biznesit

LinkedIn ka rreth 20,000 punonjës në mbarë botën.

LinkedIn gjithashtu njoftoi se do të mbyllë aplikacionin InCareer me bazë në Kinë nga 9 gushti.

Theguardian

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0