Ja cilët janë telefonat ku WhatsApp nuk do të funksionojë më - Business Magazine Albania

Ja cilët janë telefonat ku WhatsApp nuk do të funksionojë më


Mbeten vetëm disa javë para se WhatsApp të ndalojë së funksionuari për disa lloje smartfonësh. Siç bëhet e ditur në pjesën FAQ të platformës, ekzistojnë disa telefona Android dhe iOS që nuk do të kenë pjesë të tyre aplikacionin pasi kompania nuk do ta suportojë për disa platforma të vjetra që nga 1 shkurti 2020.

Sipas informacionit në seksionin FAQ të WhatsApp, telefonat Android që funksionojnë me sistemin operativ Android 2.3.7 dhe iPhone që funksionojnë në iOS 8 nuk do të kenë mundësi të përdorin WhatsApp që nga viti i ardhshëm.

Lexoni: Paralajmërimi: Fshini WhatsApp nëse doni të ruani veten

Për më tepër, këto versione “nuk mund të krijojnë më llogari të reja, as të ri-verifikojnë llogaritë ekzistuese pas 1 shkurtit të vitit 2020″.

Përveç kësaj, WhatsApp nuk do të suportojë telefonët Windows nga 31 Dhjetori 2019.

Sistemet e mëposhtme operative nuk do të kenë më WhatsApp nga viti i ardhshëm:

  • Versionet Android 2.3.7 dhe më të vjetër
  • iOS 8 e më të vjetër
  • Të gjithë telefonët Windows OS nga 31 Dhjetori 2019

Lexoni: WhatsApp së shpejti do të sjellë mesazhet ‘vetë-shkatërruese’

WhatsApp gjithashtu renditi sistemet e operimit që aplikacioni suporton dhe u rekomandon përdoruesve të përdorin pajisjet e mëposhtme:

  • Android që funksionon me OS 4.0. 3+
  • iPhone që funksionon me iOS 9+
  • Zgjidhni telefonat që ekzekutojnë KaiOS 2.5.1+, duke përfshirë JioPhone dhe JioPhone 2

Kompania në pronësi të Facebook vazhdon të përditësojë programin e saj për të përfshirë veçori të reja në mënyrë që të sigurojë mesazhe të sigurta dhe eksperiencë më të mirë për përdoruesit e saj. Aplikacioni i mesazheve aktualisht po punon për të nxjerrë së shpejti funksionin e shumëpritur ‘Dark Mode’.

/livemint

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0