Çfarë moshe kanë punonjësit në kompanitë lider në teknologji? - Business Magazine Albania

Çfarë moshe kanë punonjësit në kompanitë lider në teknologji?


Keni pyetur se cila është mosha mesatare e punonjësve në kompanitë teknologjike? Edhe pse janë të shumtë ata që besojnë se kjo industri mirëpret numrin më të lartë të punonjësve nën 30-tat, nuk është e vërtetë aspak.

Në disa kompani mosha mesatare është nën 30, por tek kompanitë e konsoliduara si Cisco, Dell, IBM, Oracle dhe HP kjo moshë është mbi 35.

Vitet e fundit janë shtuar paditë për diskriminim të moshave të reja duke lënë pas paditë kundër racizmit. Për më tepër ju ftojmë të shikoni infografikun e paraqitur.

bi_graphics_how-old-are-the-employees-at-top-tech-companies-1

 

burimi: pc-world

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0