Apple ndryshon strategji për punonjësit - Business Magazine Albania

Apple ndryshon strategji për punonjësit

Apple ndryshon strategji për punonjësit

Apple iu ka thënë punëtorëve  se duhet të vijnë në zyrë për të paktën tre ditë në javë nga muaji i ardhshëm, në një përpjekje për të rivendosur “bashkëpunimin ballë për ballë”.

Në një mesazh për të gjithë punëtorët, Tim Cook, shefi ekzekutiv i Apple, tha se politika do të kërkonte që i gjithë stafi të kthehet në zyrë të martën dhe të enjten, si dhe në një ditë të tretë që ndryshonte ekip pas ekipi

“Ne jemi të ngazëllyer për të ecur përpara me këtë ide pilot dhe besojmë se kjo kornizë e rishikuar do të rrisë aftësinë tonë për të punuar në mënyrë fleksibile, duke ruajtur bashkëpunimin personal që është kaq thelbësor për kulturën tonë”, tha Cook në memo.

Plani zyrtar, i theksuar si thjesht një pilot në letrën e Cook, është tashmë një hap prapa nga një propozim i mëparshëm që të gjithë punonjësit të vijnë të hënën, të martën dhe të enjten, çdo javë.ft.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0