Shqiptari arrin ëndrrën e Hollivudit. Habit jurinë këndon ‘Oj Kosovë, oj nëna ime’. - Business Magazine Albania

Shqiptari arrin ëndrrën e Hollivudit. Habit jurinë këndon ‘Oj Kosovë, oj nëna ime’.

Pas 6 vitesh si emigrant në Amerikë ku ka shkuar me ëndrrën e hollivudut, Kimi nga Kosova po ja del me hapin e parë.

Më një histori që ka prekur tre anetarët e jurisë. Lionel Richie, Katie Perry dhe Luke Bryan ai ka kënduar dy këngë.

Por Lionel Richie i kërkon të flasë më të emën, historinë e të cilëve Kimi ua kish treguar. Nëna e tij eshte prej shumë vitesh e sëmurë më PTSD, një sëmundje degjenerative e shkaktuar nga ngjarje tronditëse të së kaluarës.

Ajo dikur ka kënduar i tha ai jurisë.

Lexo: 7 arsye pse vazhdoni të sëmureni çdo javë

Kur e telefon Katy Perrie merr celularin, lexon Baba e Nana, sepse të dy kanë një telefon të përbashkët.

Prinderit në Kosovë përgjigjen. Juria më pas i kërkon një këngë nga Kosova.

Kimi këndon ‘Oj Kosovë, oj nëna ime’.

“Unë jam shumë krenar për vendin nga vij, sepse kemi kaluar ferrin, veccanërisht mami dhe babi im dhe të gjithë”, tha ai pasi këndoi.

Katy Perry: Ne mendojmë se këndove shumë mirë dhe ishte e mrekullueshme të dëgjoje, kur këndove megjithë zemër dhe jo me mendje, kur këndove për mamin tënd, kur këndove nga gjithë ajo dhimbje dhe histori. Është një PO për mua.

Në fund Kimi merr tre Po. A nuk është kjo një ëndërr amerikane e një djali shqiptar. youtube

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0