Amerike Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Business Pulse

Donald Trump. Një betejë faktesh dhe trillimi

Personazhe

Huskymag, platforma shqiptaro-amerikane e djalit nga Durrësi

Shqiptarë Sipërmarrës në botë

Shqiptarët që zgjodhën Amerikën për të bërë biznes

Lajme

Ky vend krijon ‘2 miliarderë në javë’

Teknologji

PSA Group vendos 15 shtete ku do të shesë makinat e saj në SHBA

Business Pulse

Alfa Romeo “shpëton” grupin FCA për muajin Janar 2018

Lajme

INSTAT: Rritet numri i të huajve dhe azilkërkuesve në Shqipëri

Lajme

Ndërkohë që Trump “godet” Amerikën, Kanadaja “lulëzon” me Trudeau

Teknologji

Roboti i sigurisë nuk pritet mirë nga rezidentet e San Franciscos

Auto

Autobus elektrik për shkollat Amerikane në vitin 2019