Programi i “Gatishmërisë së Investimeve”, në ndihmë të të gjithë sipërmarrësve në Ballkanin Perëndimor - Business Magazine Albania

Programi i “Gatishmërisë së Investimeve”, në ndihmë të të gjithë sipërmarrësve në Ballkanin Perëndimor


Projekti EU4TECH i Ballkanit Perëndimor sapo ka nisur programin e “Gatishmërisë së Investimeve” për sipërmarrësit ambiciozë të startup-eve, që duan ndihmë financiare për të rritur biznesin e tyre.

Në trajnimin për “Gatishmërinë e Investimeve” të EU4TECH që ka për qëllim fillimin e aktiviteteve ekzistuese dhe të sapokrijuara në Ballkanin Perëndimor mund të marrin pjesë sipërmarrësit:

  • të cilët janë të përkushtuar për zhvillimin e kompanisë së tyre;
  • të cilët kanë një produkt / shërbim të ofruar ose që janë afër ofrimit të produktit ose shërbimit;
  • të cilët janë në fazën e vlefshmërisë;
  • të cilët dëshirojnë të zgjerojnë biznesin përmes investimeve të kapitalit.

Kompanitë e përfshira në këtë program dhe që përfundojnë me sukses trajnimin e “Gatishmërisë së Investimeve” do të konsiderohen se janë gati për investime dhe do të ftohen të marrin pjesë në një ditë të plotë praktike më 24 prill, përpara se të paraqiten në një auditor të investitorëve të duhur, që kërkojnë mundësi bashkëpunimi në sektorin përkatës në Beograd, më 25 Prill 2018.

Pjesëmarrja në këtë program trajnimi është e kufizuar vetëm për 35 sipërmarrës të startup-eve nga Ballkani Perëndimor dhe afati fundit për aplikim është data 28 Shkurt 2018.

Aplikimi në këtë program bëhët nëpërmjet faqes së internetit dhe është pa pagesë, gjithashtu shpenzimet si udhëtimi dhe akomodimi mund të mbulohen për disa pjesëmarrës nga projekti EU4TECH.

Për të qenë pjesë e trajnimit ose për më shumë informacion vizitoni linkun: https://goo.gl/b2BfEt

/Aida

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0