Nju Jorku përditëson logon e tij të famshme pas 46 vitesh nga “I love NY” në "We love NYC" - Business Magazine Albania

Nju Jorku përditëson logon e tij të famshme pas 46 vitesh nga “I love NY” në “We love NYC”

Nju Jorku rinovohet, të paktën simbolikisht. “I ♥ NY” u bë një ikonë dhe një shprehje tërheqëse në fund të viteve 1970.

Kjo logo historike, me zemër në vend të fjalës dashuri, pëson një ndryshim të vogël pas rreth 46 vitesh.

Do të ndihmojë në kapjen e energjisë dhe ruajtjen e shpirtit të qytetit, duke inkurajuar njujorkezët e të gjitha prejardhjeve që të bashkohen dhe të bëjnë ndryshime pozitive në komunitetin e tyre”, shpjegoi presidenti i kompanisë që drejton projektin.

Konsorciumi “Partneriteti për qytetin e Nju Jorkut” ka vendosur t’i japë një kthesë më moderne sloganit historik të krijuar në vitin 1976 nga stilisti legjendar Milton Glaser.

Arsyeja u shpjegua nga një koalicion i zyrtarëve të zgjedhur dhe partnerëve të komunitetit, të cilët nisën fushatën e re të logos “Ne e duam NYC” dhe të cilët nuk mund të mos vënë re se si kanë ndryshuar kohët.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0