Çmenduri, miliarderi ngre supermakinën sportive deri në katin e 57 - Business Magazine Albania

Çmenduri, miliarderi ngre supermakinën sportive deri në katin e 57

Një miliarder ka ngritur supermakinën e re që kishte blerë deri në katin e 57, në apartamentin e tij luksoz prej 39 milionë dollarësh, në Melburn të Australisë.

Adrian Portelli, i cili njihet si “Mr Lambo” për dashurinë e tij për makinat sportive, postoi në Instagram fotot e makinës së re, një McLaren Senna GTR, që i ka kushtuar 3 milionë dollarë.

Lexo:6 këshilla për të gjetur dhe punësuar shpejt talentin kryesor

“Foto me makinën time të re në katin e 57-të. Shumë falemnderit të gjithë atyre që e bënë të mundur këtë gjë jashtëzakonisht surreale”, lexohet në postimin e tij në rrjetin social.

Mendohet se pasuria e 34-vjeçarit Portelli është rreth 350 milionë dollarë. 9news

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0