Apple do të lançojë tre modele të reja të iPhone me 5G në vitin 2020 - Business Magazine Albania

Apple do të lançojë tre modele të reja të iPhone me 5G në vitin 2020


Apple pritet të lançojë tre iPhone të rinj në vitin 2020 të cilët funksionojnë me 5G, sipas një postimi nga analisti Ming-Chi Kuo.

Apple fillimisht pritej të lançojë dy iPhone me 5G vitin e ardhshëm. Modeli i tretë, më i vogli nuk pritej të funksiononte me 5G.

Por Kuo, i cili shpesh është i saktë në parashikimet e tij për pajisjet e Apple, e ka rishikuar opinionin e tij. Tri modelet do të kenë 5G, sipas MacRumors, në mënyrë që Apple të mund të konkurrojë më mirë me pajisjet e lira të Android-it, të cilat gjithashtu funksionojnë me 5G. Kjo gjithashtu mund të nxisë instalimin aplikacioneve të realitetit të shtuar (VR).

Apple tani ka kapacitet më të mirë për të zhvilluar teknologjinë 5G pasi bleu modelin e biznesit të Intel-it në një marrëveshje prej 1 miliard dollarësh.

Funksioni 5G pritet të jetë përditësimi më i madh për modelet e reja të Iphone, të cilët me gjasë do të kenë çipa nga Qualcomm dhe Samsung. Modelet e reja mund të integrojnë Touch ID-në në ekran për herë të parë, dhe do të posedojnë një kamerë 3D të përditësuar.

BusinessInsider

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0