Albi Zhulali do të ofrojë platformën “Reception App” falas për të gjitha hotelet në Shqipëri » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 11/05/2017

Albi Zhulali do të ofrojë platformën “Reception App” falas për të gjitha hotelet në Shqipëri

Share
nga Fiorela Jaupi
Maj 11, 2017
Studied at Faculty of Economy, Master of Science in Marketing. Content Editor at Business Magazine Albania
lexo me teper >

Albi Zhulali, fituesi i çmimit “Mobiliteti i Vitit” ICT Awards tregoi në një intervistë në emisionin “Top Show”, në Top Channel për platformën e tij, “Reception App”, e cila tashmë ka marrë një investim prej 2 milionë $.

“Reception App” është i pari i këtij lloji në botë dhe me anën e tij, hotelet mund të menaxhojnë inventarët e dhomave, të lidhen me kanalet e shitjeve si Airbnb, Booking, Expedia etj, në kohë reale të bëjnë update të çdo lloj tipi, të kenë historikun e klientëve të hotelit me detajet e çdo klienti, si dhe të pranojnë çdo lloj pagese me kartë, cash apo me metodat e reja si Apple Pay ose Android Pay.

Akualisht ky aplikacion përdoret në hotelin “Arizona” në San Francisco, hotele në Indonezi etj dhe planifikon që ta përhapë atë në të gjithë botën. Gjithashtu ai shpalli se do të ofrojë platformën falas për të gjitha hotelet në Shqipëri.

"Recepsioni në IPad"! Albi Zhulali dhe ekipi i tij, kontratë mbi 2 milion $, me projektin e tij fitues, në "ICT Awards" Albania 2017. Me këtë rast, ai, shpall se do të ofrojë platformën falas, për të gjitha hotelet në Shqipëri.

Publié par TOP SHOW sur mercredi 10 mai 2017