Albi Zhulali do të ofrojë platformën “Reception App” falas për të gjitha hotelet në Shqipëri - Business Magazine Albania

Albi Zhulali do të ofrojë platformën “Reception App” falas për të gjitha hotelet në Shqipëri


Albi Zhulali, fituesi i çmimit “Mobiliteti i Vitit” ICT Awards tregoi në një intervistë në emisionin “Top Show”, në Top Channel për platformën e tij, “Reception App”, e cila tashmë ka marrë një investim prej 2 milionë $.

“Reception App” është i pari i këtij lloji në botë dhe me anën e tij, hotelet mund të menaxhojnë inventarët e dhomave, të lidhen me kanalet e shitjeve si Airbnb, Booking, Expedia etj, në kohë reale të bëjnë update të çdo lloj tipi, të kenë historikun e klientëve të hotelit me detajet e çdo klienti, si dhe të pranojnë çdo lloj pagese me kartë, cash apo me metodat e reja si Apple Pay ose Android Pay.

Akualisht ky aplikacion përdoret në hotelin “Arizona” në San Francisco, hotele në Indonezi etj dhe planifikon që ta përhapë atë në të gjithë botën. Gjithashtu ai shpalli se do të ofrojë platformën falas për të gjitha hotelet në Shqipëri.

https://www.facebook.com/tch.topshow/videos/10154459469121269/

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0