Albi Zhulali, CEO i Softmogul, i ftuari i parë i “The Key to Success 1.0”


Seminari “Çelësi i suksesit 1.0” organizuar nga Klubi i Novatorëve u mbajt të Martën, 4 Prill 2017 në ambjentet e Epoka University. Qëllimi i këtij seminari është të sjellë sipërmarrës të suksesshëm të cilët janë të gatshëm të ndajnë përvojat e tyre dhe t’iu përgjigjen të gjitha pyetjeve që studentët mund të kenë.

I ftuari i parë ishte Albi Zhulali, CEO & President i Softmogul. Ai ndau përvojën e tij, vështirësitë për të filluar një kompani të vogël në Shqipëri dhe më pas ta çonte atë në Silicon Valley, që ka tashmë një vlerë neto prej 7 milionë $.

Këshilla e tij ishte e thjeshtë: “Punoni çdo ditë për të bërë ëndrrat tuaja realitet dhe krijoni një grup që ndjek shembullin tuaj.”

Fjalimi i Albit ishte shumë frymëzues për shumë studentë. Ai i ftoi studentët që duan të fillojnë intership apo të fillojnë të punojë në Softmogul, të dërgojnë CV-të e tyre në e-mail.

Kompania është në kërkim të web developers, por ata janë të gatshëm të pranojnë edhe studentë që janë të interesuar për praktikë në marketing dhe shitje.

Seritë e “Çelësit të suksesit” do të organizojnë 4 takime në total dhe të gjithë pjesëmarrësit që do të marrin pjesë në 3 nga 4 prej tyre do të marrin certifikata. Seria e dytë do të organizohet më 18 Prill, me të ftuar Linda Shomo, CEO e kompanisë EasyPay. Për më shumë informacion, klikoni KËTU.

Burimi: epoka.edu.al

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale