Albi Zhulali, CEO i Softmogul, i ftuari i parë i “The Key to Success 1.0” - Business Magazine Albania

Albi Zhulali, CEO i Softmogul, i ftuari i parë i “The Key to Success 1.0”


Seminari “Çelësi i suksesit 1.0” organizuar nga Klubi i Novatorëve u mbajt të Martën, 4 Prill 2017 në ambjentet e Epoka University. Qëllimi i këtij seminari është të sjellë sipërmarrës të suksesshëm të cilët janë të gatshëm të ndajnë përvojat e tyre dhe t’iu përgjigjen të gjitha pyetjeve që studentët mund të kenë.

I ftuari i parë ishte Albi Zhulali, CEO & President i Softmogul. Ai ndau përvojën e tij, vështirësitë për të filluar një kompani të vogël në Shqipëri dhe më pas ta çonte atë në Silicon Valley, që ka tashmë një vlerë neto prej 7 milionë $.

Këshilla e tij ishte e thjeshtë: “Punoni çdo ditë për të bërë ëndrrat tuaja realitet dhe krijoni një grup që ndjek shembullin tuaj.”

Fjalimi i Albit ishte shumë frymëzues për shumë studentë. Ai i ftoi studentët që duan të fillojnë intership apo të fillojnë të punojë në Softmogul, të dërgojnë CV-të e tyre në e-mail.

Kompania është në kërkim të web developers, por ata janë të gatshëm të pranojnë edhe studentë që janë të interesuar për praktikë në marketing dhe shitje.

Seritë e “Çelësit të suksesit” do të organizojnë 4 takime në total dhe të gjithë pjesëmarrësit që do të marrin pjesë në 3 nga 4 prej tyre do të marrin certifikata. Seria e dytë do të organizohet më 18 Prill, me të ftuar Linda Shomo, CEO e kompanisë EasyPay. Për më shumë informacion, klikoni KËTU.

Burimi: epoka.edu.al

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0