Kërkoi ngritje në detyrë, por ajo që i ndodhi është një mësim i rëndësishëm për të gjithë


Elon Musk i dha asistentes së tij një provë 2-javore kur ajo i kërkoi një ngritje të lartë në detyrë, por ajo që i ndodhi asaj është një mësim i rëndësishëm për karrierën e gjithësecilit.

Në librin e tij të vitit 2015, “Elon Musk: Tesla, SpaceX, dhe kërkimi për një të ardhme fantastike“, Ashlee Vance ndan historinë se si Musk ndaloi të punonte me asistenten e tij të vjetër ekzekutive në fillim të vitit 2014.

Lexoni: 4 sekrete të njerëzve, që e marrin gjithmonë atë që duan

Sipas Vance, asistentja Mary Beth Brown i kërkoi Musk-ut një rritje të konsiderueshme pasi kishte punuar me të për 12 vjet. Në përgjigje, Musk i tha Brown-it të merrte dy javë lejë, gjatë së cilës ai do të merrte përgjegjësitë e saj dhe do të shikonte nëse e meritonte ngritjen në detyrë apo jo?

Kur Brown u kthye, Musk i tha asaj se nuk kishte më nevojë për të.

Musk gjithashtu i tha Vance se ai i ofroi Brown një pozicion tjetër në kompani, por ajo nuk u kthye kurrë në zyrë pas kësaj.

Ky shembull është shumë ekstrem, por është një mësim i fortë për të kuptuar se për çfarë jeni të vlefshëm në organizatën tuaj.

Business Insider ka folur me Lynn Taylor, një eksperte kombëtare dhe autorja e “Tame Your Terrible Office Tyrant: Hoë to Manage Childish Boss Behavior and Thrive in Your Job.” Ajo ndau disa strategji për të vlerësuar vlerën tuaj – përpara se dikush tjetër ta bëjë atë për ju – dhe sesi të rrisni vlerën tuaj.

Së pari, tha Taylor, ju duhet të bëni një “auditim” të përgjegjësive tuaja. Merrni 15 minuta një ditë për të menduar në lidhje me atë që saktësisht bëni.

“A mundet që një person i përkohshëm të bëjë atë që ju jeni duke bërë dhe rezulton që ta mbajë shefin tuaj të lumtur me punën e tij?” tha Taylor. Nëse përgjigja është po, ose ndoshta, ju duhet të rrisni lojën tuaj.

Lexoni: Pse kjo inxhiniere e Google hoqi dorë nga ëndërra e Silicon Valley për t’u kthyer në vendin e saj?

Mbi të gjitha, tha Taylor, “ju duhet të bëni që shefi juaj të ketë nevojë për ju – jo vetëm që t’ju ketë në bord.” Pra, mendoni se çfarë e bën të suksesshëm shefin tuaj dhe gjeni mënyrën sesi të lidheni me të, tha ajo.

Disa njerëz e quajnë atë “menaxhim” – është mënyra për të kuptuar se si ju mund të ndihmoni shefin tuaj të duket mirë para shefit të tij.

Një taktikë është që të shmangni dyshimin e shefit tuaj nëse jeni duke i shtuar apo jo vlerë të mjaftueshme organizatës. Ju as nuk duhet të prisni për rishikimin tuaj të ardhshëm të performancës, tha Taylor.

Ndërsa po diskutoni për ndonjë projekt, mund t’i thoni: “E di që keni shumë punë për të bërë, por nëse ka ndonjë gjë që mund t’iu ndihmoj për t’iu lehtësuar dhe juve punë do ishte kënaqësi ta realizoja.”

Ejani të përgatitur me shembuj specifik se si mund të ndihmoni. Për shembull, le të themi që e dini që shefi juaj ka punuar në një projekt të vështirë dhe se keni një eksperiencë të fortë kërkimore nga puna juaj e kaluar që mund të jetë një pasuri për këtë projekt.

Në fund të fundit ju doni të bëheni pjesë integrale e suksesit të shefit tuaj dhe kompanisë. Çfarë ndodh pas kësaj është jashtë kontrollit tuaj.

Lexoni: Letra e Jeff Weiner drejtuar punonjësve të LinkedIn në të gjithë botën

Askush nuk është i domosdoshëm,” tha Taylor. “Ka të bëjë me faktin se deri në çfarë niveli jeni i vështirë për t’u zëvendësuar.

burimi: BusinessInsider

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale