Tesla Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Teknologji

Elon Musk: Pronarët e Tesla mund të fitojnë $ 30,000 në vit me projektin robotaxi

Lajme

Trump kundër makinave autonome: ‘Nuk i besoj asnjë kompjuteri që të ngasë makinën time!’

Travel

Tesla vjen fuqishëm në treg

Business Pulse

Mbyllen dyqanet Tesla, kompania do të shesi vetëm online

Teknologji

Çfarë ndodhi me Teslën që “fluturoi” në Mars?

Sipërmarrje

Rivalët e BMW dhe Daimler po shpenzojnë 1 miliard dollarë për të ardhmen e transportit

Lajme

Sa orë në javë duhet të punojmë për “të ndryshuar botën”? Elon Musk ka një përgjigje

Strategy

Elon Musk gabon, ju mund të ndryshoni botën edhe me 40 orë në javë punë

Business Pulse

Arrestimi i Carlos Ghosn tregon se edhe vizionarët kanë nevojë për mbikëqyrje

Teknologji

Më lirë se Tesla, VolksWagen do të prodhojë 50 milionë makina elektrike