Filmat e Apple parashikohet të shfaqen në kinema para Apple TV Plus


Ashtu si Netflix, TV Plus i Apple është një shërbim video-streaming që Apple planifikon ta promovojë me përmbajtjen e tij. Por gjithashtu, Apple planifikon të publikojë filma edhe para lançimit të këtij shërbimi.

Këta filma mund të shfaqen në kinema për disa javë përpara se të shfaqen në Apple TV Plus.

Lexoni: Telefoni i ri i Apple pritet të ngjajë shumë me iPhone 4

Apple ka zbuluar vetëm një pjesë të vogël të projekteve të saj filmike për Apple TV Plus.

Një projekt i tillë është një film me emrin “Bankieri” me aktorët Samuel L. Jackson dhe Anthony Mackie; një tjetër, me emrin “Hala” u zgjodh nga Apple pas një debutimi të madh në Festivalin e Filmit Sundance në fillim të këtij viti.

Amazon lançon disa nga prodhimet e saj origjinale të filmave në kinema para se të arrijnë në Amazon Prime Video. Gjithashtu edhe Netflix po planifikon të bëjë të njëjtën gjë me 10 filma të ardhshëm, por marrëdhënia midis shërbimevee të streaming dhe kinemave tradicionale ka qenë gjithnjë e luhatur.

BusinessInsider

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale