Telefoni i ri i Apple pritet të ngjajë shumë me iPhone 4


Ming-Chi Kuo është analist i pajisjeve të reja, që pretendon se iPhone i ri, do të ketë ndryshime të mëdha nga modeli i ri.

Konkretisht, do të ketë kornizë metalike me ‘dizajn të ngjashëm’ si ai i iPhone 4, i lançuar para gjashtë vitesh. iPhone 11 ka kornizë metalike, por është e rrumbullakosur, kurse korniza e iPhone 4 është e drejtë dhe përshtatet me sipërfaqen e tij të rrafshët.

Lexoni: Apple ul çmimet e produkteve për të fituar më shumë abonentë

Vetëm se, në nga iPhone 4, iPhone i ri do të ketë xham më të rrumbullakosur.

Xhamin e përparmë e kanë gati të njëjtë, vetëm se te iPhone 4 pjesa e pasme ishte plastikë e rrumbullakët, shumë e përshtatshme për përdorim.

Lançimi i iPhone-it të ri, pritet të bëhet bashkë me rrjetin 5G, teknologji e avancuar dhe përmasa më të mëdha se iPhone 11.

Lexoni: Zbuloni disa sekrete të dobishme në iPhone-nin tuaj

Firstpost

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale