EasyPay zgjidhet ndër tre kompanitë më të mira financiare në Europë në FI - Business Magazine Albania

EasyPay zgjidhet ndër tre kompanitë më të mira financiare në Europë në FI


EasyPay Albania zgjidhet ndër tre kompanitë më të mira të Europës për Financial Inclusion në konkursin ndërkombëtar ‘‘European FinTech Awards’’. European FinTech Awards është festivali më preztigjoz për kompanitë financiare teknologjike në kontinent, e thënë ndryshe, njësoj si çmimet Oscar për kinematografinë.

Lexoni: EasyPay po eksploron mënyra të reja për të revolucionarizuar pagesat elektronike dhe transfertat e parave në Shqipëri

Pas një fushate e cila përfshiu shqiptarë brenda dhe jashtë vendit, por jo vetëm, EasyPay arriti të kryesonte në Top 5 në renditjen e votimeve online në Europë, dhe në Top 3 Kompanitë më të mira për Financial Inclusion bazuar në votimet online që mbanin 25% të peshës dhe 75% nga vendimi i jurisë.

Juria e European Fintech Awards përbëhet nga ajka e sektorit financiar në botë, ku përfshihen drejtues të Citi Bank, BNP Paribas, European Commission, HSBC, VolksBank, Uber, Lloyds Banking Group, Unicredit Group, Allianz Group etj.

Ceremonia e ndarjes se çmimeve do të zhvillohet në Bruksel në datë 27 Shtator, ku EasyPay ka akses VIP gjatë ceremonisë por edhe në konferencën paraprake që do të zhvillohet me partnerë dhe investitorë ndërkombëtarë në date 26. Partnerë ndërkombëtarë pjesëmarrës në konferencë dhe ceremoni janë institucione të shquara si Intellect, Societe Generale, Birdee, B Hive, Microsoft, Deloitte, Mastercard, UBS, Barclays, Santander, European Parliament, Bitcoinist.net etj.

Lexoni: EasyPay nominohet në European Fintech Awards 2017, si një nga kompanitë më të mira financiare

Ky eveniment do të jete kyç në fillimin e zgjerimit të aktivitetit EasyPay përtej kufijve, si edhe në njohjen për herë të parë të Shqiperisë në fushën e inovacionit në nivel nderkombëtar, çka pritet të tërheqë investitorë të huaj për FinTech në vend.

Për më tepër informacion mbi European FinTech Awards dhe kompanitë e përzgjedhura, ndiqni linkun bit.ly/EftaTop3

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0