EasyPay nominohet në European Fintech Awards 2017, si një nga kompanitë më të mira financiare


European Fintech Awards është një festival ndërkombëtar ku marrin pjesë kompanitë më inovatore dhe revolucionare në Europë, ndër të cilat këtë vit është edhe EasyPay. Ajo ështe gjithashtu kompania e parë shqiptare, e nominuar në një kompeticion kaq prestigjoz.

Për të bërë që EasyPay të jetë një nga fituesit dhe për të përfaqësuar Shqipërine denjësisht, duhet të mbledhim sa me shume vota. Linku për të votuar është: bit.ly/VotoEasyPay

Lexo: EasyPay vazhdon të sjellë risi në tregun shqiptar të pagesave

Për të votuar ka disa kushte pasi duhet të shkruani arsye të bindshme (në anglisht) pse jeni duke votuar për EasyPay si përshembull:

a. Shmang radhët e gjata

b. Është shumë e lehtë si procedurë, vetëm me një klikim

c. Ju kursen kohë

d. E aksesueshme edhe në zonat rurale, etj

Lexo: EasyPay po eksploron mënyra të reja për të revolucionarizuar pagesat elektronike dhe transfertat e parave në Shqipëri

Ftoni të gjithë miqtë, familjarët, kolegët të votojnë për EasyPay duke i dhënë instruksionet e mësipërme. Mos harroni të konfirmoni link-un e verifikimit që do t’ju vijë në email dhe të bëni share votën tuaj në rrjetet sociale në mënyrë që të gjithë bashkë të krijojmë një efekt viral.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale