EasyPay nominohet në European Fintech Awards 2017, si një nga kompanitë më të mira financiare - Business Magazine Albania

EasyPay nominohet në European Fintech Awards 2017, si një nga kompanitë më të mira financiare


European Fintech Awards është një festival ndërkombëtar ku marrin pjesë kompanitë më inovatore dhe revolucionare në Europë, ndër të cilat këtë vit është edhe EasyPay. Ajo ështe gjithashtu kompania e parë shqiptare, e nominuar në një kompeticion kaq prestigjoz.

Për të bërë që EasyPay të jetë një nga fituesit dhe për të përfaqësuar Shqipërine denjësisht, duhet të mbledhim sa me shume vota. Linku për të votuar është: bit.ly/VotoEasyPay

Lexo: EasyPay vazhdon të sjellë risi në tregun shqiptar të pagesave

Për të votuar ka disa kushte pasi duhet të shkruani arsye të bindshme (në anglisht) pse jeni duke votuar për EasyPay si përshembull:

a. Shmang radhët e gjata

b. Është shumë e lehtë si procedurë, vetëm me një klikim

c. Ju kursen kohë

d. E aksesueshme edhe në zonat rurale, etj

Lexo: EasyPay po eksploron mënyra të reja për të revolucionarizuar pagesat elektronike dhe transfertat e parave në Shqipëri

Ftoni të gjithë miqtë, familjarët, kolegët të votojnë për EasyPay duke i dhënë instruksionet e mësipërme. Mos harroni të konfirmoni link-un e verifikimit që do t’ju vijë në email dhe të bëni share votën tuaj në rrjetet sociale në mënyrë që të gjithë bashkë të krijojmë një efekt viral.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0