Arrestohet në Mal të Zi mbreti i kriptomonedhave - Business Magazine Albania

Arrestohet në Mal të Zi mbreti i kriptomonedhave

Arrestohet në Mal të Zi mbreti i kriptomonedhave

Policia e Malit të Zi ka arrestuar koreanin Kwon Do-Hyung, i njohur ndryshe si Do Kwon, bashkëthemelues dhe drejtor ekzekutiv i Terraform Labs. Ai është një nga më të kërkuarit.Ndërkaq, ministri i Punëve të Brendshme i Malit të Zi, Filip Axhiç.

Policia malazeze ka arrestuar një person që dyshohet se është një nga të arratisurit më të kërkuar, shtetasi i Koresë së Jugut, Do Këon, bashkëthemelues dhe CEO i Terraform Labs me seli në Singapor”, shkroi Axhiç në Twitter.
Lexo : Kosova pjesë të lidershipit botëror të teknologjisë përmes UBT

Ish-mbreti i kriptomonedhave, Kwon Do-Hyung, i cili qëndron pas humbjeve që kalojnë 40 miliardë dollarë është ndaluar në aeroportin e Podgoricës me dokumente të falsifikuara.

Ministri Axhiç bëri të ditur se atë e kërkonte Koreja e Jugut, SHBA-ja dhe Singapori.
Lexo: Rritet në 3% norma bazë e interesit

Ne presim konfirmimin zyrtar të identitetit”, shkroi ministri malazez.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0