AllWeb 2018 – Prezantohen 3 folësit e parë!
Përditësuar së fundmi: 30/08/2018

AllWeb 2018 – Prezantohen 3 folësit e parë!

Share
nga Fiorela Jaupi
Gus 30, 2018
Studied at Faculty of Economy, Master of Science in Marketing. Content Editor at Business Magazine Albania
lexo me teper >

Konferenca e përvitshme dedikuar marketingut dixhital, AllWeb sapo ka prezantuar 3 folësit e saj të parë. Tashmë prej 2 vitesh si organizim, AllWeb është konferenca që i tejkaloi pritshmëritë duke ndikuar fuqishëm në skenën shqiptare të zhvillimit të Marketingut dhe Inovacionit me përmbajtje cilësore nga folës Ndërkombëtare/Rajonalë dhe vendas.

AllWeb do të mbahet këtë vit tek Qendra Kulturore – Kompleksi i Katedrales Orthodhokse në Tiranë.

BLINI BILETËN TUAJ DHE KURSENI 60 EURO

Liderë të njohur në nivel ndërkombëtar në fushat e marketingut dixhital, komunikimit dhe teknologjisë do të mblidhen për të ndarë me ju përvojat dhe idetë e tyre të cilat përbëjnë këshilla praktike për t’i aplikuar në kompanitë tuaja.

Tre nga folësit e konfirmuar deri më tani janë:

  • Jon Burkhart është themelues i kompanisë së konsulencës së marketingut “TBC Global Ltd”, ku ai punon me markat dhe agjencitë për t’i ndihmuar ata të gjejnë mënyra me të vërtetë unike për të fituar dhe për të mbajtur vëmendjen e konsumatorëve të tyre. Ai është bashkë-autor i disa librave të vlerësuara ndërkombëtarisht mbi reklamat dhe marketingun si: “Newsjacking: The Urgent Genius of Real-time Advertising”, “Hacker Maker Teacher Thief” dhe “Truly Ballsy Content”. Jon është personi i parë që ka qenë folës në festivalin më të madh të teknologjisë në botë “South By Southwest Interactive” 6 vite me radhë.
  • Alessandro Angilella është Digital Director i Prenatal Retail Group. Ai ka 20 vite eksperiencë në menaxhimin e projekteve komplekse me fokus në tregun online dhe atë e-commerce. Ai ka njohuri rreth shitjes me pakicë, menaxhimit të përmbajtjeve, tranzicionin dixhital, menaxhimin e ndryshimeve që po ndodh ndër vite etj.
  • Dragan Varagic merret me shitjet online, marketingun në internet, e-business dhe PR që nga viti 1998. Fokusi i tij kryesor është transformimi i biznesit, zhvillimi i e-business dhe edukimi. Libri i fundit që ai ka publikuar është “Digital Pre-Marketing”.

Lista e plotë e folësve do të përditësohet në faqen zyrtare të konferencës www.allweb.al.

BLINI BILETËN TUAJ DHE KURSENI 60 EURO

Nëse punon në Marketing, PR, Teknologji, Agjenci reklamash, konsulent për Mediat Sociale apo je CEO i biznesit tënd TI DUHET TË JESH KËTU!

Fakte nga AllWeb:

  • Gjithçka në 1 ditë
  • 2 shtete (Shqipëri dhe Maqedoni)
  • 160+ folës në skenë
  • 2 000+ pjesëmarrës
  • 100+ partnerë
  • 7,000+ tweets gjatë ditëve të konferencës
  • 120,000+ angazhime në mediat sociale

Më shumë informacion gjeni në www.allweb.al, në faqen tonë në Facebook ose dërgoni email tek [email protected]