kolegj Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Strategy

Ja cilat janë arsyet pse nuk keni patur sukses deri tani

Sipërmarrje

10 këshilla për fillimin e biznesit tuaj kur jeni mbi 50 vjeç

Strategy

7 arsye pse duhet të filloni kompaninë tuaj në të 20-at

Shqiptarë Sipërmarrës në botë

Shqiptari Gëzim Gashi me pasion dhe punë hap një shkollë arti në Amerikë

Strategy

Nuk keni një diplomë universiteti? Kompani si Apple, IBM dhe Google nuk kërkojnë më një të tillë

Sipërmarrje

Peter Thiel, bashkë-themelues i PayPal në mbështetje të startup-eve kineze

Strategy

Çfarë bëjnë ndryshe të rinjtë sot në krahasim me brezat e mëparshëm?

Teknologji

Facebook sjell funksionalitetin më të fundit “Mentorship and Support”

Business Pulse

Ja çfarë kanë studiuar CEOt e 11 kompanive më të suksesshme

Strategy

26-vjeçari milioner: “Njerëzit nuk e kuptojnë se çfarë ju duhet për të qenë të suksesshëm”