Zhvillohet Panairi më i madh virtual ndërkombëtar i Edukimit, 14 Nentor, ora 11:00 – 20:00!

Panairi

Panairi do të zhvillohet online me pjesëmarrjen e 40+ Kolegjeve dhe Universiteteve nga UK, USA, Kanada dhe Evropa dhe do të përqëndrohet në informacionin kyç që duhet të dini kur merrni në konsideratë vendimin për të studiuar jashtë si: programet e studimit, tarifat dhe kriteret, afatet, bursat, mundësitë e praktikave të punës gjatë dhe pas studimeve, akomodimi etj.


REGJISTROHUNI KETU

Në një ditë të vetme vetëm një klik nga çdo smartphone, kudo që ndodheni , ju mund të flisni live me partnerët ( me përkthyes) dhe të merrni çdo informacion mbi:
Bursat, kriteret e aplikimit dhe çdo detaj për programet e studimit në Europë që fillojnë nga 200 Euro viti akademik.

Programet e Studimit dhe Punësimit në Kanada dhe mundësinë për të tërhequr partnerin ose familjen tuaj ose Partnerin gjatë periudhës së studimeve. Partneri mund të punojë dhe fëmijët mund të shkojnë në shkollë.
Mbi programet e studimit Bachelor dhe Master në US, USA, Kanada & Europë, sipas të gjitha buxheteve, bursat dhe çdo detaj tjetër.

Lexo: Panairi i librit online nis maratonën e tij 20 ditore

Pjesëmarrja është falas dhe për më tepër, për të gjithë pjesëmarrësit në Panair, EBLA ofron mundësine e aplikimit në shkollë pa pagesë në të gjitha institucionet e saj partnere, mjafton të përgatisni kopjen tuaj të Pasaportës dhe Listës së Notave

Më poshtë gjeni detajet rreth Webinareve Specifike që një pjesë e Universiteteve dhe Kolegjeve Pjesëmarrëse do të zhvillojnë:

11:30 University of Padova / Regjistrohu KETU
12:00 Ca Foscari University of Venice / Regjistrohu KETU
12:30 Lancaster University / Regjistrohu KETU
13:00 Brunel University, Regjistrohu KETU 
13:30 London South Bank University /  Regjistrohu KETU
14:00 NAVITAS/  Regjistrohu KETU
14:30 BBI- International Business Institute / Regjistrohu KETU
15:00 Karlsruhe University of Applied Sciences / Regjistrohu KETU
16:00 Georgian College / Regjistrohu KETU
16:30 Thompson Rivers University /Regjistrohu KETU
17:00 Langara College Regjistrohu KETU 
17:30 Centennial College / Regjistrohu KETU
18:00 PACE University / Regjistrohu KETU
18:30 Loyalist College /Regjistrohu KETU  

Regjistrohuni në Panair dhe takoni live përfaqësues të Universiteteve dhe Kolegjeve më të rankuara ndërkombëtarisht.

14 Nentor | Ora 11:00-20:00 | ONLINE
** Cdo pyetje që lidhet me aktivitetin, përmbajtjen dhe detaje të tjera na kontaktoni:
✉ erada@blink-al.com
☎ 0672060944 /0672077990

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale