Cambridge Analytica Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Teknologji

28 Janari, Dita e Privatësisë së të Dhënave! Privatësia dhe siguria kibernetike, ngushtësisht të lidhura me njëra-tjetrën

Lajme

2018, viti katastrofik për Facebook. Zuckerberg humbet miliarda dollarë

Lajme

Të gjithë e kritikojnë, Zuckerberg: “Nuk kam plan të tërhiqem.”

Lajme

Facebook po kërkon që të blejë një kompani që merret me sigurinë kibernetike

Lajme

Facebook përsëri probleme, vidhen të dhënat e 30 milionë përdoruesve

Business Pulse

Pasojat e skandalit të Cambridge Analytica, 1 në 4 përdorues fshijnë aplikacionin Facebook

Business Pulse

Facebook, Cambridge Analytica dhe ana e errët e inteligjencës emocionale

Teknologji

Ndryshimi që bëri Facebook në heshtje për të shmangur një fatkeqësi tjetër

Teknologji

CEO i Microsoft, Satya Nadella: “E ardhmja që po krijojmë është një zgjedhje që po e bëjmë vetë”

Teknologji

5 njoftimet më të mëdha të Zuckerberg gjatë konferencës F8 të zhvilluar nga Facebook