Biznes Archives » Page 3 of 78 » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Teknologji

Apple i mashtroi të gjithë duke aluduar që iPhone i ri kushton 300 dollarë më pak se iPhone i vitit të kaluar – nuk është e vërtetë

Lajme

Thaçi fton kompaninë ‘Toyota’ të investojë në Kosovë

Thirrje per Aplikime

Po kërkojmë një praktikant për rrjetet sociale

Zhvillim personal

Nëse nuk jeni një punonjës i mirë, me siguri që nuk do të bëheni një sipërmarrës i mirë

Sipërmarrës të suksesshëm

Jack Ma del në pension në moshën 55 vjeçare

Sipërmarrje

Kjo është historia interesante se si Amazon për pak e bleu Netflix-in

Strategy

Rregulli 25-5 i Warren Buffett është i jashtëzakonshëm

Lajme

Rusia i ka akuzuar Google dhe Facebook për ndërhyrje në zgjedhje

Lajme

Produkti i ri i Facebook-ut mund të jetë më i dobishmi

Kosova

Çfarë mund të mësojnë sipërmarrësit nga fëmijët e tyre