besim Archives » Page 3 of 8 » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Strategy

5 librat që duhet të lexoni këtë verë, sipas Bill Gates

Media&PR

Si mund ta tejkalojmë frikën e të folurit në publik?

Strategy

Themeluesi i WhatsApp largohet nga Facebook dhe tregon arsyen pse e bëri këtë

Strategy

5 arsye pse sistemi arsimor finlandez është një ndër më të mirët

Lajme

Ku është Zuck? CEO i Facebook hesht pas skandalit mbi shkeljen e privatësisë

Strategy

Çfarë mësime lidershipi mund të mësojmë nga një gjeneral?

Strategy

14 shprehjet më të mira të thëna ndonjëherë

Strategy

Si i ndryshova traditat e festave për t’iu përshtatur vlerave të mia?

Strategy

Si arriti Derek Andersen të bëhej një sipërmarrës që ndikon në jetën e 10 milionë njerëzve çdo muaj?

Strategy

Respektoni më të vjetrit: Është mirë për biznesin tuaj