Sulm kibernetik institucioneve shqiptare - Business Magazine Albania

Sulm kibernetik institucioneve shqiptare

Faqet e internetit të disa institucioneve në sektorin publik dhe privat në vendin tonë janë përballur të premten me një sulm kibernetik. Kjo është njoftuar nga Autoriteti Kombëtar për certifikimin elektronik dhe sigurinë kibernetike.

Nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale institucioni shtetëror që merret me sigurinë kibernetike, thekson se koordinoi punën për rikuperimin e shërbimeve në një kohë shumë të shkurtër.

Ky institucion shprehet se u vu në dispozicion të të gjitha infrastrukturave kritike dhe të rëndësishme të informacionit për të implementuar në mënyrë të menjëhershme masa sigurie për to.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0